Tytuł: Ajahn Brahm na sprzedaż

O autorze: Ajahn Brahmavamso

Wersja pdf: pdf2.jpg

zobacz źródło

print

Wersja epub: epub2.jpg

Zbieramy fundusze na klasztor dla mniszek. Chcemy, by nasze mniszki miały miejsce do medytacji, by miały takie same możliwości. Sprawiedliwość dla buddystek. Chyba najwyższy czas, nieprawdaż? Odwiedzacie klasztory dla mnichów na całym świecie, które są duże i bogate, a co z kobietami? Kobiety traktowane są gorzej, a ja nie mogę tego ścierpieć.

Kierowany więc uważnością i dobrocią zdecydowałem… właściwie nieco żartobliwie, ale wiele rzeczy w moim życiu zaczęło się od żartu – zdecydowaliśmy się zorganizować aukcję. Wystawiamy na aukcjach różne rzeczy. Szaty, w których teraz siedzę są nowe, gdyż stare wdzianko zostało skradzione. Tak naprawdę nikt mi nie ukradł szat, poproszono mnie w Hong Kongu o moje szaty i tam też je zlicytują. No cóż, moja poduszka medytacyjna na ostatniej licytacji zebrała 32 tysiące dolarów australijskich! Ta, na której teraz siedzę zostanie więc umieszczona w skarbcu zaraz po moim wystąpieniu. Nie mam pojęcia, za ile pójdą moje szaty. Pomyślałem, że w jaki inny sposób można zebrać pieniądze, nie mogę ciągle was prosić o datek na to, czy datek na tamto, bo w końcu wam się to znudzi. Aukcja jest bardziej interesująca. Pomyślałem więc: dlaczego by nie zlicytować mnie? Tak więc zostałem oficjalnie wystawiony na sprzedaż! To prawda! Jeśli jesteście zainteresowani, odwiedźcie stronę internetową ajahnbrahmforsale.com. Taka strona naprawdę istnieje! Pomysł jest taki: oddam się na 7 dni do dyspozycji temu, kto zalicytuje najwięcej.

Cały dochód zostanie przeznaczony na Klasztor dla mniszek Dhammasara. To piękna rzecz. Ludzie bowiem zawsze zwracają się do mnie: „Czy możesz przyjechać do Brazylii? Czy wpadniesz do Paryża?” To naprawdę miłe zaproszenia. Odrzuciłem już dwa zaproszenia do Paryża, wszystkie koszty były pokryte! Dlaczego tak zrobiłem? Ponieważ muszę się wami opiekować! Zobaczcie, jak się poświęcam, żeby być z wami w piątkowe wieczory… Oto przykład miłosierdzia i przy okazji dobra zabawa. Ale wracając do sprawy, na aukcji licytować będą ludzie z całego świata. Jeśli więc wy, mieszkańcy Perth, chcecie mnie zatrzymać na te 7 dni, to również możecie składać oferty. Tym sposobem mamy trochę rozrywki i innowacji za jednym zamachem. I jest to interesujące.


Artykuły o podobnej tematyce:

Sprawdź też TERMINOLOGIĘ


Poleć nas i podziel się tym artykułem z innymi: BlinkListblogmarksdel.icio.usdiggFarkfeedmelinksFurlLinkaGoGoNewsVineNetvouzRedditYahooMyWebFacebook

gnu.svg.png

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL:

Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.3 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.


cc.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons:
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0


sasana_banerros.jpg

POMÓŻ FUNDACJI "THERAVADA"
(KRS: 0000464215, NIP: 5223006901, Regon: 146715622)

KONTO BANKOWE: 89 2030 0045 1110 0000 0270 1020


Oryginał można znaleźć na tej stronie: http://www.ajahnbrahmforsale.com/

Źródło: bswa.org

Tłumaczenie: Aleksandra Łobacz