Tytuł: Niewłaściwe Nauczanie

O autorze: Siristru (Michał Dłużak)

Wersja pdf:

view source

print

Wersja scribd:

AN.01.140 … AN.01.149

Adhamma Vagga

Zbiór "Niewłaściwe Nauczanie"

Tłumaczenie: Siristru

alternatywne tłumaczenie:


140. O mnisi, mnisi, którzy wyjaśniają niewłaściwe nauczanie jako niewłaściwe, czyniąc to dla dobra i szczęścia bogów i ludzi, otrzymują wielkie zasługi oraz umacniają dobrą naukę. To po czterdzieste.

141. O mnisi, mnisi, którzy wyjaśniają właściwe nauczanie jako właściwe, czyniąc to dla dobra i szczęścia bogów i ludzi, otrzymują wielkie zasługi oraz umacniają dobrą naukę. To po czterdzieste pierwsze.

142. O mnisi, mnisi, którzy wyjaśniają niewłaściwą dyscyplinę jako niewłaściwą dyscyplinę, czyniąc to dla dobra i szczęścia bogów i ludzi, otrzymują wielkie zasługi oraz umacniają dobrą naukę. To po czterdzieste drugie.

143. O mnisi, mnisi, którzy wyjaśniają właściwą dyscyplinę jako właściwą dyscyplinę, czyniąc to dla dobra i szczęścia bogów i ludzi, otrzymują wielkie zasługi oraz umacniają dobrą naukę. To po czterdzieste trzecie.

144. O mnisi, mnisi, którzy wyjaśniają niewypowiedziane przez Błogosławionego jako niewypowiedziane przez Błogosławionego, czyniąc to dla dobra i szczęścia bogów i ludzi, otrzymują wielkie zasługi oraz umacniają dobrą naukę. To po czterdzieste czwarte.

145. O mnisi, mnisi, którzy wyjaśniają wypowiedziane przez Błogosławionego jako wypowiedziane przez Błogosławionego, czyniąc to dla dobra i szczęścia bogów i ludzi, otrzymują wielkie zasługi oraz umacniają dobrą naukę. To po czterdzieste piąte.

146. O mnisi, mnisi, którzy wyjaśniają niepraktykowane przez Błogosławionego jako niepraktykowane przez Błogosławionego, czyniąc to dla dobra i szczęścia bogów i ludzi, otrzymują wielkie zasługi oraz umacniają dobrą naukę. To po czterdzieste szóste.

147. O mnisi, mnisi, którzy wyjaśniają praktykowane przez Błogosławionego jako praktykowane przez Błogosławionego, czyniąc to dla dobra i szczęścia bogów i ludzi, otrzymują wielkie zasługi oraz umacniają dobrą naukę. To po czterdzieste siódme.

148. O mnisi, mnisi, którzy wyjaśniają nieustalone przez Błogosławionego jako nieustalone przez Błogosławionego, czyniąc to dla dobra i szczęścia bogów i ludzi, otrzymują wielkie zasługi oraz umacniają dobrą naukę. To po czterdzieste ósme.

149. O mnisi, mnisi, którzy wyjaśniają ustalone przez Błogosławionego jako ustalone przez Błogosławionego, czyniąc to dla dobra i szczęścia bogów i ludzi, otrzymują wielkie zasługi oraz umacniają dobrą naukę. To po czterdzieste dziewiąte.

gnu.svg.png

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL:

Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.


cc.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons:
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0


sasana_banerros.jpg


Oryginał można znaleźć na tej stronie: http://www.tipitaka.org/romn/cscd/s0401m.mul0.xml

Redakcja portalu tłumaczeń buddyjskich: http://SASANA.PL/

Tłumaczenie: Siristru (Michał Dłużak)