Tytuł: Pewna Osoba

O autorze: Siristru (Michał Dłużak)

Wersja pdf:

view source

print

Wersja scribd:

AN.01.170 … AN.01.187

Ekapuggala Vagga

Zbiór "Pewna Osoba"

Tłumaczenie: Siristru

alternatywne tłumaczenie:


170. O mnisi, pewna osoba narodziła się na świecie dla dobra i szczęścia bogów i ludzi. Kto to? To Błogosławiony, szlachetny i prawdziwie oświecony, narodzony we współczuciu dla świata.

171. O mnisi, obecność pewnej osoby na świecie jest bardzo rzadka. Kto to? To Błogosławiony, szlachetny i prawdziwie oświecony, jego obecnośc na świecie jest bardzo rzadka.

172. O mnisi, pewna osoba przyszła na świat ostatecznie. Kto to? To Błogosławiony, szlachetny i prawdziwie oświecony. On przyszedł na świat ostatecznie.

173. O mnisi, śmierć pewnej osoby przynosi smutek wielu ludziom. Kto to? To Błogosławiony, szlachetny i prawdziwie oświecony. Jego śmierć przynosi smutek wielu ludziom.

174. O mnisi, pewna osoba przyszła na świat by osiągnąć bezporównania to co nie zostało osiągnięte i bez odpowiednika by wodzić rej pośród ludzi. Kto to? To Błogosławiony, szlachetny i prawdziwie oświecony. On przyszedł na świat by bez porównania osiągnąć to co nie zostało osiągnięte i bez odpowiednika by wodzić rej pośród ludzi.

175-186. O mnisi, narodziny pewnej osoby na świecie jest narodzinami wielkiej wizji, jaśniejącego światła, sześciu najwyższych stanów, poczwórnego mistrzostwa w analizie, niezliczonych elementów i wielorakich elementów, realizacji owoców wyzwolenia ze zrozumieniem, realizacji owoców wkroczenia w strumień nauki, realizacji owoców tylko jednego powrotu, realizacji owoców nie-powrotu i realizacji owoców stanu arahanta. Kto to? To Błogosławiony, szlachetny i prawdziwie oświecony. Kto to? To Błogosławiony, szlachetny i prawdziwie oświecony. Kto to? To Błogosławiony, szlachetny i prawdziwie oświecony. O mnisi, to On rodząc się w świecie jest wielką wizją, jaśniejącym światłem, sześcioma najwyższymi stanami, poczwórnym mistrzostwem w analizie, niezliczonym elementem i wielorakimi elementami, realizacją owoców wyzwolenia ze zrozumieniem, realizacją owoców wkroczenia w strumień nauki, realizacją owoców tylko jednego powrotu, realizacją owoców nie-powrotu i realizacją owoców stanu arahanta.

187. O mnisi, nie znam innej osoby, która mogłaby podążać za nauką ogłoszoną przez Błogosławionego niż Czcigodny Sariputta. O mnisi, Sariputta podąża za nauką ogłoszoną przeze mnie.

gnu.svg.png

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL:

Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.


cc.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons:
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0


sasana_banerros.jpg


Oryginał można znaleźć na tej stronie: http://www.tipitaka.org/romn/cscd/s0401m.mul0.xml

Redakcja portalu tłumaczeń buddyjskich: http://SASANA.PL/

Tłumaczenie: Siristru (Michał Dłużak)