Tytuł: Zaniedbanie

O autorze: Siristru (Michał Dłużak)

Wersja pdf:

view source

print

Wersja scribd:

AN.01.081 … AN.01.097

Pamādādi Vagga

Zbiór "Zaniedbanie"

Tłumaczenie: Siristru

alternatywne tłumaczenie:


81. O mnisi, wzrost sławy jest niczym w porównaniu ze wzrostem mądrości. Dlatego tez powinniście ćwiczyć: "Będziemy wzmagać mądrość". To po pierwsze.

82. O mnisi, nie znam nic bardziej prowadzącego do niedoli niż zaniedbanie. O mnisi, zaniedbanie jest niedolą. To po drugie.

83. O mnisi, nie znam nic bardziej prowadzącego do korzyści niż pracowitość. O mnisi, pracowitość jest korzystna. To po trzecie.

84. O mnisi, nie znam nic bardziej prowadzącego do niedoli niż lenistwo. O mnisi, lenistwo jest niedolą. To po czwarte.

85. O mnisi, nie znam nic bardziej prowadzącego do korzyści niż wzrost wysiłku. O mnisi, wzrost wysiłku jest korzystny. To po piate.

86. O mnisi, nie znam nic bardziej prowadzącego do niedoli niż wiele pragnień. O mnisi, wiele pragnień jest niedolą. To po szóste.

87. O mnisi, nie znam nic bardziej prowadzącego do korzyści niż niewiele pragnień. O mnisi, niewiele pragnień jest korzystne. To po siódme.

88. O mnisi, nie znam nic bardziej prowadzącego do niedoli niż niezadowolenie. O mnisi, niezadowolenie jest niedolą. To po ósme.

89. O mnisi, nie znam nic bardziej prowadzącego do korzyści niż zadowolenie. O mnisi, zadowolenie jest korzystne. To po dziewiąte.

90. O mnisi, nie znam nic bardziej prowadzącego do niedoli niż niemądre myślenie. O mnisi, niemądre myślenie jst niedolą. To po dziesiąte.

91. O mnisi, nie znam nic bardziej prowadzącego do korzyści niż mądre myślenie. O mnisi, mądre myślenie jest korzystne. To po jedenaste.

92. O mnisi, nie znam nic bardziej prowadzącego do niedoli niż brak świadomości. O mnisi, brak świadomości jest niedolą. To po dwunaste.

93. O mnisi, nie znam nic bardziej prowadzącego do korzyści niż prawa świadomość. O mnisi, prawa świadomość jest korzystna. To po trzynaste.

94. O mnisi, nie znam nic bardziej prowadzącego do niedoli niż źli towarzysze. O mnisi, źli towarzysze są niedolą. To po czternaste.

95. O mnisi, nie znam nic bardziej prowadzącego do korzyści niż dobrzy towarzysze. O mnisi, dobrzy towarzysze są korzystni. To po pietnaste.

96. O mnisi, nie znam nic bardziej prowadzącego do niedoli niż zwracanie uwagi na przewinienia a nie zwracanie uwagi na zasługi. O mnisi, zwracanie uwagi na przewinienia a nie zwracanie uwagi na zasługi jest niedolą. To po szesnaste.

97. O mnisi, nie znam nic bardziej prowadzącego do korzyści niż zwracanie uwagi na zasługi a nie zwracanie uwagi na przewinienia. O mnisi, zwracanie uwagi na zasługi a nie zwracanie uwagi na przewinienia jest korzystne. To po siedemnaste.

gnu.svg.png

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL:

Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.


cc.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons:
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0


sasana_banerros.jpg


Oryginał można znaleźć na tej stronie: http://www.tipitaka.org/romn/cscd/s0401m.mul0.xml

Redakcja portalu tłumaczeń buddyjskich: http://SASANA.PL/

Tłumaczenie: Siristru (Michał Dłużak)