Tytuł: Sutta o Wiedzy Do Przyswojenia

O autorze: Siristru (Michał Dłużak)

Wersja pdf:

view source

print

Wersja scribd:

AN.02.005

Upaññāta Sutta

Sutta o Wiedzy Do Przyswojenia

Tłumaczenie: Siristru

alternatywne tłumaczenie: Kowalewski


"O mnisi, powinniście przyswoić wiedzę o tych dwóch rzeczach. Brak satysfakcji z chwalebnych myśli i niepowstrzymany wysiłek w chwalebnych myślach. O mnisi, taki był mój wysiłek w chwalebnych myślach: 'Niechaj tylko ma skóra, żyły i kości pozostaną. Niechaj całe me ciało uschnie. Póki nie osiągnę tego co jest do osiągnięcia, wszystkimi mymi siłami nie odstąpię od mego postanowienia'. O mnisi, i wtedy szybko osiągnąłem Oświecenie i koniec nieprzyjemnych doznań."

O mnisi, wy także powinniście przedsięwziąć niepowstrzymany wysiłek w chwalebnych myślach: 'Niechaj tylko ma skóra, żyły i kości pozostaną. Niechaj całe me ciało uschnie. Póki nie osiągnę tego co jest do osiągnięcia, wszystkimi mymi siłami nie odstąpię od mego postanowienia'. O mnisi, jeśli tak uczynicie, wkrótce osiągniecie szlachetny koniec świętego żywota, dla którego prawi synowie szlachetnych klanów opuszczają domy w bezdomność. Osiągniecie to tu i teraz i pozostaniecie w tym.

Dlatego też mnisi powinniście ćwiczyć: 'Niechaj tylko ma skóra, żyły i kości pozostaną. Niechaj całe me ciało uschnie. Póki nie osiągnę tego co jest do osiągnięcia, wszystkimi mymi siłami nie odstąpię od mego postanowienia'. To po piąte."

gnu.svg.png

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL:

Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.


cc.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons:
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0


sasana_banerros.jpg


Oryginał można znaleźć na tej stronie: http://www.tipitaka.org/romn/cscd/s0401m.mul0.xml

Redakcja portalu tłumaczeń buddyjskich: http://SASANA.PL/

Tłumaczenie: Siristru (Michał Dłużak)