Tytuł: Zbiór "Rozpiętość"

O autorze: Siristru (Michał Dłużak)

Wersja pdf:

view source

print

Wersja scribd:

AN.02.152 … AN.02.163

Santhāra Vagga

Zbiór "Rozpiętość"

Tłumaczenie: Siristru

alternatywne tłumaczenie:


152. O mnisi, istnieją dwa rodzaje rozpiętości. Jakie dwa? Rozpiętośc materiału i rozpiętość Nauki. Z tych dwóch rozpiętośc Nauki jest lepsza.

153. O mnisi, istnieją dwa rodzaje przyjaznego powitania. Jakie dwa? Przyjazne materialne powitanie i przyjazne powitanie Nauki. Z tych dwóch przyjazna powitanie Nauki jest lepsze.

154. O mnisi, istnieją dwa rodzaje pragnienia. Jakie dwa? Pragnienie materialne i pragnienie Nauki. Z tych dwóch pragnienie Nauki jest lepsze.

155. O mnisi, istnieją dwa rodzaje dążenia. Jakie dwa? Dążenie materialne i dążenie Nauki. Z tych dwóch dążenie Nauki jest lepsze.

156. O mnisi, istnieją dwa rodzaje poszukiwania. Jakie dwa? Poszukiwania materialne i poszukiwania Nauki. Z tych dwóch poszukiwanie Nauki jest lepsze.

157. O mnisi, istnieją dwa rodzaje ofiar. Jakie dwa? Ofiara materialna i ofiara Nauki. Z tych dwóch ofiara nauki jest lepsza.

158. O mnisi, istnieją dwa rodzaje doskonałej kradzieży. Jakie dwa? Doskonała kradzież materialna i doskonała kradzież Nauki. Z tych dwóch doskonała kradziez Nauki jest lepsza.1

159. O mnisi, istnieją dwa rodzaje potęgi. Jakie dwie? POtęga materialna i potęga Nauki. Z tych dwóch potęga Nauki jest lepsza.

160. O mnisi, istnieją dwa rodzaje wzrostu. Jakie dwa? Wzrost materialny i wzrost Nauki. Z tych dwóch wzrost Nauki jest lepszy.

161. O mnisi, istnieją dwa rodzaje klejnotów. Jakie dwa? Materialny klejnot i klejnot Nauki. Z tych dwóch klejnotów klejnot Nauki jest lepszy.

162. O mnisi, istnieją dwa rodzaje gromadzenia. jakie dwa? Gromadzenie materii i gromadzenie Nauki. Z tych dwóch gromadzenie nauki jest lepsze.

163. O mnisi, istnieją dwa rodzaje całkowitego rozwoju. Jakie dwa? Całkowity rozwój materii i całkowity rozwój Nauki. Z tych dwóch całkowity rozwój nauki jest lepszy.

gnu.svg.png

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL:

Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.


cc.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons:
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0


sasana_banerros.jpg


Oryginał można znaleźć na tej stronie: http://www.tipitaka.org/romn/cscd/s0401m.mul0.xml

Redakcja portalu tłumaczeń buddyjskich: http://SASANA.PL/

Tłumaczenie: Siristru (Michał Dłużak)