Tytuł: Zbiór "Spokojny Umysł"

O autorze: Siristru (Michał Dłużak)

Wersja pdf:

view source

print

Wersja scribd:

AN.02.231 … AN.02.246

Rāga Peyyālaṃ

Zbiór "Przywiązanie"

Tłumaczenie: Siristru

alternatywne tłumaczenie:


231. O mnisi, poznawszy przywiązanie poprzez doświadczenie go, te dwie rzeczy powinny być rozwijane. Jakie dwie? Spokój i wgląd. O mnisi poprzez wnikliwe poznanie przywiązanie, te dwie rzeczy powinny być rozwijane. Jakie dwie? Spokój i wgląd. O mnisi, poprzez prześledzenie przywiązania, te dwie rzeczy powinny być rozwijane. Jakie dwie? Spokój i wgląd. O mnisi, by zniszczyć przywiązanie, te dwie rzeczy powinny być rozwijane. Jakie dwie? Spokój i wgląd. O mnisi, by odegnać przywiązanie, te dwie rzeczy powinny być rozwijane. Jakie dwie? Spokój i wgląd. O mnisi, by odrzucić przywiązanie, te dwie rzeczy powinny być rozwijane. Jakie dwie? Spokój i wgląd. O mnisi, by spowodować zanik przywiązania te dwie rzeczy należy rozwijać. Jakie dwie? Spokój i wgląd. O mnisi by wyrzec się przywiązania, te dwie rzeczy powinny być rozwijane. Jakie dwie? Spokój i wgląd. O mnisi, by porzucić przywiązanie, te dwie rzeczy powinny być rozwijane. Jakie dwie? Spokój i wgląd.

232-246. O mnisi, poznawszy uprzedzenie, …ułudy, …gniewu i zawiści, …skrytości i złości, …zazdrości i egoizmu, …podstępu i przebiegłości, …zawziętości i gwałtu, …ocenę [innych] i zarozumiałość, …upojenia i zaniedbania, poprzez doświadczenie ich, …poprzez wnikliwe poznanie, …poprzez prześledzenie, …by zniszczyć, …by odegfnać, …by odrzucić, by spowodować zanik, …by porzucić upojenie i zaniedbanie te dwie rzeczy powinny być rozwijane. Jakie dwie? Spokój i wgląd.

gnu.svg.png

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL:

Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.


cc.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons:
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0


sasana_banerros.jpg


Oryginał można znaleźć na tej stronie: http://www.tipitaka.org/romn/cscd/s0401m.mul0.xml

Redakcja portalu tłumaczeń buddyjskich: http://SASANA.PL/

Tłumaczenie: Siristru (Michał Dłużak)