Tytuł: Zbiór "Szczęście"

O autorze: Siristru (Michał Dłużak)

Wersja pdf:

view source

print

Wersja scribd:

AN.02.065 … AN.02.077

Sukha Vagga

Zbiór "Szczęście"

Tłumaczenie: Siristru

alternatywne tłumaczenie:


65. O mnisi, istnieją dwa rodzaje szczęścia. Jakie dwa? Szczęście gospodarskie i szczęście odeszłych [w bezdomność]. Z tych dwóch szczęście odeszłych [w bezdomność] jest lepsze.

66. O mnisi, istnieją dwa rodzaje przyjemności. Jakie dwa? Zmysłowa przyjemność i przyjemność porzucenia zmysłowości. Z tych dwóch przyjemność porzucenia zmysłowości jest lepsza.

67. O mnisi, istnieją dwa rodzaje szczęścia. Jakie dwa? Szczęście z podłożem i szczęście bez podłożau. Z tych dwóch szczęście bez podłoża jest lepsze.

68. O mnisi, istnieją dwa rodzaje szczęścia. Jakie dwa? Szczęście z pragnieniami i szczęście bez pragnień. Z tych dwóch szczęście bez pragnień jest lepsze.

69. O mnisi, istnieją dwa rodzaje przyjemności. Jakie dwa? Materialna przyjemność i niematerialna przyjemność. Z tych dwóch niematerialna przyjemność jest lepsza.

70. O mnisi, istnieją dwa rodzaje przyjemności. Jakie dwa? Szlachetna przyjemność i nie-szlachetna przyjemność. Z tych dwóch szlachetna przyjemność jest lepsza.

71. O mnisi, istnieją dwa rodzaje przyjemności. Jakie dwa? Cielesna przyjemność i mentalna przyjemność. Z tych dwóch mentalna przyjemność jest lepsza.

72. O mnisi, istnieją dwa rodzaje szczęścia. Jakie dwa? Szczęście z radością i szczęście bez radości. Z tych dwóch szczęście z radością jest lepsze.

73. O mnisi, istnieją dwa rodzaje szczęścia. Jakie dwa? Szczęście związane z wdziękiem i szczęście związane z równowagą. Z tych dwóch szczęście związane z równowagą jest lepsze.

74. O mnisi, istnieją dwa rodzaje szczęścia. Jakie dwa? Szczęście związane ze skupieniem i szczęście związane ze zniszczeniem. Z tych dwóch szczęście związane ze skupieniem jest lepsze.

75. O mnisi, istnieją dwa rodzaje szczęścia. Jakie dwa? Szczęście z radością z [jakiegoś] obiektu i szczęście bez radości z [jakiegoś] obiektu. Z tych dwóch szczęście bez radości z [jakiegoś] obiektu jest lepsza.

76. O mnisi, istnieją dwa rodzaje szczęścia. Jakie dwa? Szczęście związane z wdzięcznym obiektem i szczęście związane ze zrównoważonym obiektem. Z tych dwóch szczęście związane ze zrównoważonym obiektem jest lepsze.

77. O mnisi, istnieją dwa rodzaje szczęścia. Jakie dwa? Szczęście związane z materialnym obiektem i szczęście związane z niematerialnym obiektem. Z tych dwóch szczęście związane z niematerialnym obiektem jest lepsze.

gnu.svg.png

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL:

Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.


cc.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons:
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0


sasana_banerros.jpg


Oryginał można znaleźć na tej stronie: http://www.tipitaka.org/romn/cscd/s0401m.mul0.xml

Redakcja portalu tłumaczeń buddyjskich: http://SASANA.PL/

Tłumaczenie: Siristru (Michał Dłużak)