Tytuł: Zbiór "Z Powodu"

O autorze: Siristru (Michał Dłużak)

Wersja pdf:

view source

print

Wersja scribd:

AN.02.078 … AN.02.087

Sanimitta Vagga

Zbiór "Z Powodu"

Tłumaczenie: Siristru

alternatywne tłumaczenie:


78. O mnisi, z powodu obiektu powstają niechwalebne myśli, nie inaczej lecz z powodu obiektu. Kiedy ten obiekt zostaje porzucony, niechwalebne myśli zanikają.

79. O mnisi, z powodu źródła powstają niechwalebne myśli, nie inaczej lecz z powodu źródła. Kiedy to źródło zostaje porzucone, niechwalebne myśli zanikają.

80. O mnisi, z powodu powstają niechwalebne myśli, nie inaczej lecz z powodu. Kiedy ten powód zostaje porzucony, niechwalebne myśli zanikają.

81. O mnisi, z powodu intencji powstają niechwalebne myśli, nie inaczej lecz z powodu intencji. Kiedy ta intencja zostaje porzucona, niechwalebne myśli zanikają.

82. O mnisi, z powodu motywu powstają niechwalebne myśli, nie inaczej lecz z powodu motywu. Kiedy ten motyw zostaje porzucony, niechwalebne myśli zanikają.

83. O mnisi, z powodu tego co sie liczy powstają niechwalebne myśli, nie inaczej lecz z powodu tego co się liczy. Kiedy to co się liczy zostaje porzucone, niechwalebne myśli zanikają.

84. O mnisi, z powodu uczuć powstają niechwalebne myśli, nie inaczej lecz z powodu uczuć. Kiedy te uczucia zostają porzucon, niechwalebne myśli zanikają.

85. O mnisi, z powodu postrzegania powstają niechwalebne myśli, nie inaczej lecz z powodu postrzegania. Kiedy to postrzeganie zostaje porzucone, niechwalebne myśli zanikają.

86. O mnisi, z powoduświadomości powstają niechwalebne myśli, nie inaczej lecz z powodu świadomości. Kiedy ta świadomość zostaje porzucony, niechwalebne myśli zanikają.

87. O mnisi, z powodu zaistnienia razem obiektów powstają niechwalebne myśli, nie inaczej lecz z powodu zaistnienia obiektów. Kiedy te zaistniałe obiekty zostają porzucone, niechwalebne myśli zanikają.

gnu.svg.png

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL:

Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.


cc.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons:
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0


sasana_banerros.jpg


Oryginał można znaleźć na tej stronie: http://www.tipitaka.org/romn/cscd/s0401m.mul0.xml

Redakcja portalu tłumaczeń buddyjskich: http://SASANA.PL/

Tłumaczenie: Siristru (Michał Dłużak)