Tytuł: Mowa o czym nie należy rozmyślać

O autorze: Hubert Kowalewski

Wersja pdf: pdf2.jpg

zobacz źródło

print

Wersja epub: epub2.jpg

AN.04.077

Acinteyya Sutta

Mowa o czym nie należy rozmyślać

Tłumaczenie: Hubert Kowalewski

alternatywne tłumaczenie:


„Istnieją cztery rzeczy, o których nie należy rozmyślać. Rozmyślanie o nich sprowadzi rozdrażnienie i szaleństwo na każdego, kto się mu odda. Jakie to są rzeczy?

Nie należy rozmyślać o mocach osiąganych, gdy ktoś staje się Buddą. Rozmyślanie o nich sprowadzi rozdrażnienie i szaleństwo na każdego, kto się mu odda.

Nie należy rozmyślać o mocach osiąganych, gdy ktoś wchodzi się w dżhanę. Rozmyślanie o nich sprowadzi rozdrażnienie i szaleństwo na każdego, kto się mu odda.

Nie należy rozmyślać o [szczegółowych] skutkach kammy. Rozmyślanie o nich sprowadzi rozdrażnienie i szaleństwo na każdego, kto się mu odda.

Nie należy rozmyślać o świecie [jego początku, końcu, itp.]. Rozmyślanie o tym sprowadzi rozdrażnienie i szaleństwo na każdego, kto się mu odda.

Oto cztery rzeczy, o których nie należy rozmyślać. Rozmyślanie o nich sprowadzi rozdrażnienie i szaleństwo na każdego, kto się mu odda.”


Powrót do Tipiṭaki


Poleć nas i podziel się tym artykułem z innymi: BlinkListblogmarksdel.icio.usdiggFarkfeedmelinksFurlLinkaGoGoNewsVineNetvouzRedditYahooMyWebFacebook

gnu.svg.png

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL:

Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.3 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.


cc.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons:
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0


sasana_banerros.jpg

POMÓŻ FUNDACJI "THERAVADA"

(KRS: 0000464215, NIP: 5223006901, Regon: 146715622)

KONTO BANKOWE: 89 2030 0045 1110 0000 0270 1020


Tłumaczenie: Hubert Kowalewski