Tytuł: Mowa o rodzinach

O autorze: Hubert Kowalewski

Wersja pdf: pdf2.jpg

zobacz źródło

print

Wersja epub: epub2.jpg

AN.04.258

Kula Sutta

Mowa o rodzinach

Tłumaczenie: Hubert Kowalewski

alternatywne tłumaczenie:


„Jeśli rodzina nie może utrzymać wielkiego bogactwa przez dłuższy czas, dzieje się tak z jednego z czterech powodów. Jakie to powody? Nie szukają tego, co zaginęło. Nie naprawiają tego, co z czasem uległo zniszczeniu. Są nieumiarkowani w jedzeniu i piciu. Oddają władzę kobiecie lub mężczyźnie pozbawionym cnoty i zasad. Jeśli rodzina nie może utrzymać wielkiego bogactwa przez dłuższy czas, dzieje się tak z jednego z tych czterech powodów.

Jeśli rodzina utrzymuje wielkie bogactwo przez dłuższy czas, dzieje się tak z jednego z czterech powodów. Jakie to powody? Szukają tego, co zaginęło. Naprawiają to, co z czasem uległo zniszczeniu. Jedzą i piją z umiarem. Oddają władzę kobiecie lub mężczyźnie obdarzonym cnotą i zasadami. Jeśli rodzina utrzymuje wielkie bogactwo przez dłuższy czas, dzieje się tak z jednego z tych czterech powodów”.


Powrót do Tipiṭaki


Poleć nas i podziel się tym artykułem z innymi: BlinkListblogmarksdel.icio.usdiggFarkfeedmelinksFurlLinkaGoGoNewsVineNetvouzRedditYahooMyWebFacebook

gnu.svg.png

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL:

Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.3 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.


cc.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons:
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0


sasana_banerros.jpg

POMÓŻ FUNDACJI "THERAVADA"

(KRS: 0000464215, NIP: 5223006901, Regon: 146715622)

KONTO BANKOWE: 89 2030 0045 1110 0000 0270 1020


Tłumaczenie: Hubert Kowalewski