Tytuł: Mowa o osiągnięciu

O tłumaczu: Agrios

Wersja pdf: pdf2.jpg

zobacz źródło

print

Wersja epub: epub2.jpg

AN.06.079

Adhigama Sutta

Mowa o osiągnięciu

Tłumaczenie: Agrios

alternatywne tłumaczenie:


Z tymi sześcioma mnisi, mnich nie jest w stanie ani osiągnąć nieosiągniętego dobra, ani rozwinąć już osiągniętego. Z którymi sześcioma?
Oto mnisi, mnich nie ma właściwej umiejętności do osiągania, nie ma właściwej umiejętności do wyzbywania się, nie ma właściwej umiejętności w używaniu, nie przedsiębierze zamiaru osiągnięcia tego dobrego które jeszcze nie zostało osiągnięte, nie zabezpiecza dobra, nie czyni wytrwałego wysiłku. Zaiste, z tymi sześcioma, mnich nie jest w stanie ani osiągnąć nieosiągniętego jeszcze dobra, ani rozwijać tego które już osiągnął.

Z tymi sześcioma, mnisi, mnich jest w stanie osiągnąć nieosiągnięte jeszcze dobro, bądź rozwinąć już osiągnięte dobro. Z którymi sześcioma?
Oto mnisi, mnich posiada właściwą umiejętność do osiągania, posiada właściwą umiejętność do wyzbywania się, posiada właściwą umiejętność do używania, przedsiębierze zamiar osiągnięcia tego dobrego które jeszcze nie zostało osiągnięte, zabezpiecza dobro, czyni wytrwały wysiłek.
Zaiste, z tymi sześcioma, mnich jest w stanie osiągnąć nieosiągnięte jeszcze dobro i rozwijać to które już osiągnął.


Powrót do Tipiṭaki


Poleć nas i podziel się tym artykułem z innymi: BlinkListblogmarksdel.icio.usdiggFarkfeedmelinksFurlLinkaGoGoNewsVineNetvouzRedditYahooMyWebFacebook

gnu.svg.png

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL:

Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.3 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.


cc.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons:
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0


sasana_banerros.jpg

POMÓŻ FUNDACJI "THERAVADA"

(KRS: 0000464215, NIP: 5223006901, Regon: 146715622)

KONTO BANKOWE: 89 2030 0045 1110 0000 0270 1020


Tłumaczenie: Agrios