bodhicitta.jpg

Czcigodna Bhikkhuṇī Bodhicittā jest lankijską mniszką zamieszkałą w Melbourne, w Australii. W 2006 r. spędziła prawie rok czasu jako anagārikā w Tajskiej Tradycji Leśnej zanim została wyświęcona jako sāmaṇerī w 2007. W roku 2010 otrzymała święcenia upasampadā na Sri Lance od Czcigodnego Dr. M. Punnaji Mahā Thera oraz Czcigodnej Dr. Bhikkhuṇī Kusumy oraz kilku seniorów z Saṅghi na Sri Lance.

Ukończyła studia na wydziale biomedycyny. Jej medyczno-naukowa kariera w Australii spotkała się z zaskakującym zwrotem wydarzeń, kiedy to Dhamma ustanowiła jej pogląd na życie. Wtedy też rozpoczęła swe bezdomne życie – czystą i pełną znaczenia ścieżkę całkowitego zaangażowania się w duchowy wysiłek.

Czcigodna Bodhicittā głównie skupia się na praktykowaniu i urzeczywistnianiu nauk Buddhy. Dąży do tego, by pozostać praktykującą “Bodhicittą” i mocno wierzy, że jedynie poprzez nauki Buddhy jest się w stanie pokonać emocjonalne dolegliwości, których dzisiejszy świat doświadcza.

Jest fundatorką i duchową dyrektorką ośrodka medytacyjnego Nisala Arana w Melbourne jako pierwsza lankijska mniszka w tradycji Theravādy. Ufundowała również klasztor mniszek Nisala Arana oraz ośrodek medytacyjny na Sri Lance. Czcigodna jest zaangażowana w międzyreligijną działalność w Melbourne. Mocno wieży, że: „Poprzez wzajemną, harmonijną pracę możemy osiągnąć pokój”. Aż do 2009 r. była ona jedyną Theravādyjską bhikkhuṇī, która została wyznaczona jako buddyjska kapelanka na Uniwersytecie R.M.I.T. w Melbourne. Pozostałe mniszki, zachęcane przez Ayya Bodhicittę, powzieły przewodnicze role w różnych centrach nauki.

Bhikkhuṇī Bodhicittā jest renomowaną nauczycielką medytacji z ponad 25 letnim doświadczeniem. Obecnie przebywa w Brickfields Maha Vihara studiując serię książek autorstwa Czcigodnego Dr. K.Sri Dhammanandy.

Tłumaczenia artykułów Bhikkhuṇī Bodhicittā

Wersja na stronie DOWNLOAD
Czy święcenia bhikkhuṇī są niezgodne z nauką Buddhy? mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg