Bhante_Bodhidhaja.png

Bhante Bodhidhaja, urodzony w Szwajcarii jako Nicolas Vrticka zainteresował się buddyzmem w młodym wieku dzięki sąsiadowi. Po ukończeniu studiów pracował jako nauczyciel w szkole podstawowej. Wybrał prace społeczne jako alternatywę dla przymusowej służby wojskowej w Szwajcarii.

W wieku 21 lat, podczas wizyty w Indiach w 2003 roku przyjął tymczasowe święcenia pod Acariyą Buddharakkhitą, który nadał mu monastyczne imię Bodhidhaja. Od tamtego czasu, ku pamięci swojego nauczyciela, pozostał przy nadanym mu zakonnym imieniu.

Od 2006 roku, Nicolas spędzał czas, praktykując i służąc jako osoba świecka w rozmaitych społecznościach klasztornych na całym świecie. W 2010 roku przybył do BSWA w Perth, został anagariką a następnie nowicjuszem, by w 2012 roku przyjąć pełne święcenia jako bhikkhu z Ajahnem Brahmem jako przyjmującym nauczycielem.

Bhante Bodhidhaja jest obecnie częścią klasztornej wspólnoty Buddhist Society of Western Australia.

Tłumaczenia artykułów Bodhidhaja Bhikkhu

Wersja na stronie DOWNLOAD
Mowa Dhammy 26.02.2023 - Nagranie mowy Dhammy i sesji medytacyjnej odbyło się 26.02.2023 w ramach comiesięcznych spotkań z Australijską Sanghą BSWA. mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg