SILVA1.jpg

Lily de Silva jest profesorem Pali i Nauk Buddyjskich na Uniwersytecie w Peradeniya, na Sri Lance. Jest stałym współpracownikiem Buddyjskich pism naukowych i popularnych, a także edytorem podkomentarza do Dihga Nikaya, opublikowanego przez Pali Text Society of London. Kolekcja jej esejów One Foot in the World została opublikowana przez BPS.

The Buddhist Publication Society jest autoryzowaną instytucją charytatywną, poświęcającą się rozpowszechnianiem Nauk Buddhy, które niosą przesłanie ludziom wszelkich wyznań.

Założona w 1958 roku, opublikowała wiele rodzajów książek i książeczek, traktujących na wiele tematów. Jej publikacje zawierają dokładne, zaopatrzone w przypisy tłumaczenia mów Buddhy, standardowe glosariusze, jak również oryginalne, współczesne ekspozycje buddyjskiej myśli i praktyki. Prace te przedstawiają Buddyzm takim, jakim naprawdę jest – jako dynamiczną siłę, która wpływała na otwarte umysły przez ostatnie 2500 lat i ciągle pozostaje aktualna, tak samo jak gdy się tylko pojawiła.

Tłumaczenia artykułów Lily de Silva

Wersja na stronie DOWNLOAD
Podstawy pāḷijskiego - Lekcja 1 mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg
Podstawy pāḷijskiego - Lekcja 2 mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg
Podstawy pāḷijskiego - Lekcja 3 mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg
Podstawy pāḷijskiego - Lekcja 4 mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg
Podstawy pāḷijskiego - Lekcja 5 mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg
Prywatne więzienie - Zgodnie z naukami Buddhy, ludzka osobowość składa się z pięciu „skupisk przywiązania”, zwanych w Pali pańc'upadanakkhandha. Dlaczego jest ich tylko pięć, dlaczego nazywa się je skupiskami, khandha i co je określa? mobi2.jpg epub2.jpg pdf.jpg
Radykalna terapia - Wskazania buddyjskie we współczesnym świecie. mobi2.jpg epub2.jpg pdf.jpg