Plik z napisami do ściągnięcia STĄD (kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "zapisz jako")

…żart o odosobnieniu.

Był sobie pewien człowiek na dziewięciodniowym odosobnieniu. Można to rzeczywiście zauważyć, że ludzie na nich zwalniają. Chodzicie i mówicie bardzo powoli. Czy można być bardziej uważnym niż przy podnoszeniu rzeczy? Podnosicie jakiś przedmiot i zaczynacie czuć te wszystkie niesamowite doznania związane z podnoszeniem i odkładaniem rzeczy. Robicie wszystko bardzo wolno.

Po dziewięciodniowym odosobnieniu facet wrócił do swojej pracy, a pracował on w zoo w Perth. Gdy nadzorca zobaczył, jak wolno i uważnie idzie jego podopieczny, pomyślał sobie: “Co ja z nim dzisiaj zrobię?”. Wpadł więc na genialny pomysł. Powiedział:

“Wiem! Dzisiaj będziesz zajmować się zagrodą dla żółwi”.

Tak powiedział… wiecie, ponieważ żółwie poruszają się bardzo powoli. Dlatego jeśli byliście na odosobnieniu i pracujecie w zoo, to najlepsze co możecie zrobić, to opiekować się żółwiami. Pracownik odpowiedział więc nadzorcy:
“Tak. Będę. Się. Opiekował. Żółwiami”.

I poszedł bardzo wolno i uważnie do zagrody dla żółwi. W porze lunchu nadzorca postanowił sprawdzić, jak pracownik sobie radzi z zadaniem. Zobaczył go, stojącego przed otwartą furtką zagrody dla żółwi, i wszystkimi żółwiami na wolności. Gdy nadzorca spytał:
“Co się stało?”.
“No. Cóż” - odpowiedział adept medytacji. - “Otworzyłem. Bramę. I. Ziuuum!”.

To stary żart nauczycieli medytacji. Ponieważ gdy idziecie naprawdę bardzo wolno, nawet żółwie pędzą jak wiatr! Tak czy inaczej…

O autorze

brahm.jpg

Brahmavamso Ajahn
zobacz inne publikacje autora

Czcigodny Ajahn Brahmavamso Mahathera (znany jako Ajahn Brahm), właściwie Peter Betts, urodził się w Londynie 7 sierpnia 1951 roku. Obecnie Ajahn Brahm jest opatem klasztoru Bodhinyana w Serpentine w Australii Zachodniej, Dyrektorem ds. Duchowych Buddyjskiego Towarzystwa Stanu Australia Zachodnia, Doradcą ds. Duchowych przy Buddyjskim Towarzystwie Stanu Wiktoria, Doradcą ds. Duchowych przy Buddyjskim Towarzystwie Stanu Australii Południowej, Patronem Duchowym Bractwa Buddyjskiego w Singapurze oraz Patronem Duchowym ośrodka Bodhikusuma Centre w Sydney.

Artykuły o podobnej tematyce:

Sprawdź też TERMINOLOGIĘ


Poleć nas i podziel się tym artykułem z innymi: Facebook

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL: Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.

gnu.svg.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0

cc.png

Oryginał można znaleźć na tej stronie: LINK

Źródło: http://www.bswa.org

Tłumaczenie: Paweł Schnaider
Korekta: Patrycja Górczyk

Image0001%20%281%29.png

Redakcja portalu tłumaczeń buddyjskich: http://SASANA.PL/