Susan Elbaum Jootla urodziła się w Nowym Jorku w roku 1945. Studia licencjackie i magisterskie ukończyła na Uniwersytecie w Michigan na kierunku bibliotekoznawstwa. Wyszła za mąż za Hindusa Balbira S. Jootlę. Mieszkają razem w Zachodnich Himalajach w miejscowości Dalhouse. Od roku 1970 oboje praktykują medytację Vipassany w tradycji zmarłego Sayagyi U Ba Khina z Birmy i obecnie są uczniami jego głównej studentki Czcigodnej Sayamy, która przewodzi Międzynarodowemu Centrum Medytacji w Wielkiej Brytanii i Yangonie.

Poprzednio w BPS w Buddhist Layman (Wheel No. 294/295) i Investigation for Insight (Wheel No. 301/302) ukazał się jej tekst Right Livelihood: The Noble Eightfold Path in the Working Life. Jej książka Buddhism in Practice poświęcona tradycji medytacyjnej U Ba Khina ukaże się wkrótce nakładem indyjskiego wydawnictwa Motilal Banarsidass.

Tłumaczenia artykułów Susan Elbaum Jootla

Wersja na stronie DOWNLOAD
Czerpiąc inspiracje od oświeconych mniszek - Tekst poświęcony wierszom ułożonym przez bhikkunī, które stały się arahantkami, czyli przez starożytne, oświecone buddyjskie mniszki. Utwory te posłużyć mogą jako źródło inspiracji dla współczesnych buddystów mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg