Dobre pytania, dobre odpowiedzi

dpdo.jpg

Projekt czytania kolejnych rozdziałów książki "Dobre pytania, dobre odpowiedzi" autorstwa Bhante S. Dhammiki. Kolejne części oraz cały, pojedynczy film z trzygodzinną audioksiążką publikowane są na kanale youtube Sasany. Książka ta jest najpopularniejszą książką theravadyjską w Polsce, jedną z pierwszych wydanych przez Fundację "Theravada", cieszy się świetną renomą z powodu przystępnego stylu i jasnych i zwięzłych odpowiedzi dotyczących podstaw buddyzmu.

Zobacz: Dobre pytania, dobre odpowiedzi


Szlachetna strategia

small.jpg

Projekt czytania kolejnych rozdziałów książki "Szlachetna strategia: artykuły ścieżki buddyjskiej" autorstwa Thanissaro Bhikkhu. Wraz z nagranym obrazem wideo, tworzą razem film i publikowane są na kanale youtube Sasany. Artykuły w tej książce prezentują poglądy odnoszące się do zasadniczych składników ścieżki buddyjskiej – postaw, koncepcji i praktyk, które prowadzą do całkowitej wolności dla umysłu.

Zobacz: Szlachetna strategia


Podstawy buddyzmu

miniaturka.jpg

Projekt filmowych haseł encyklopedycznych o buddyzmie, obiecana na stronie patronite.pl i od dawna planowana seria krótkich wykładów z miłymi dla oka obrazami. Widzowie mogą sugerować tematy następnych filmów w youtubowych komentarzach do filmów z projektu.

Zobacz: Podstawy buddyzmu


Podstawowa metoda medytacji

koniec.jpg

Książka autorstwa Ajahna Brahma "Podstawowa metoda medytacji" czytana przez współtwórców-wolontariuszy. Tekst książki można znaleźć zarówno na stronie Sasana.pl, jak też w książce papierowej, wydanej przez Fundację Theravāda, rozdawanej w ramach projektu Dhamma-dāna.

Zobacz: Podstawowa metoda medytacji


Buddha – drogą ciszy i spokoju

droga01.jpg

Seria 21 filmów audio książki "Buddha - drogą ciszy i spokoju" autorstwa George'a N. Marshalla, która opowiada o życiu i nauczaniu Buddhy.

Zobacz: Buddha – drogą ciszy i spokoju