hubert.jpg

Ajahn Hubert – buddyjski nauczyciel, który po 20 latach nieobecności w kraju powraca by kontynuować swoją misję nauczania, którą rozpoczął w 2007 r. w Tajlandii w leśnym klasztorze Suan Mokkh, gdzie jako mnich spędził 10 lat. W 2017 r. Z błogosławieństwem swojego nauczyciela Ajahna Po, rozpoczął podróż po krajach Europy wschodniej, by przybliżać ludziom medytację, dzielić się starożytną wiedzą oraz nauczać jak wznosić serce powyżej cierpienia.

Ajahn Hubert w prosty i naturalny sposób przekazuje swoje doświadczenia oraz narzędzia do codziennej praktyki. Podobnie jak jego nauczyciele – Ajahn Po i Ajahn Buddhadasa – reprezentuje tradycję theravada, która charakteryzuje się prostotą, brakiem dogmatów i naciskiem na osobiste doświadczanie. Za wkład w szerzenie buddyzmu i nauczania medytacji otrzymał obywatelstwo Królestwa Tajlandii. Do Polski przylatuje na zaproszenie Fundacji Borzymy (Ośrodek Rozwojowy Oddechowo).

Artykuły Ajahna Huberta

Wersja na stronie DOWNLOAD
Wywiad z Ajahnem Hubertem w Oddechowie - Wywiad przeprowadzony 02.07.2022 w Oddechowie, ośrodku odosobnieniowym pod Warszawą. mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg