jagaro01.jpg

Noszący monastyczne imię Jagaro Bhikkhu rozpoczął swoją praktykę medytacji w wieku 15 lat, z początku, aby rozwinąć swoje zdolności muzyczne. Będąc wciąż w Europie praktykował różnorodne współczesne metody; od synchronizacji półkul mózgowych, jogę Ashtangę i Iyengara, poprzez Qi Hong, aż po udział we wspólnocie medytacyjnej w tradycji hinduizmu oraz grę w sesjach muzyki jazzowej.

Te doświadczenia skłoniły go do wyjazdu do Azji Południowo-wschodniej i przyjęcia pełnej ordynacji na drodze duchowej jako mnich buddyjski. Praktykował i poszerzał swoją wiedzę w zakresie zarówno tradycyjnej szkoły Theravady jak i wietnamskiej szkoły Zen, czerpiąc z nauk wybitnych nauczycieli medytacji takich jak Ajahn Sumedho, Sayadaw U Tejaniya oraz Thich Nhat Hanh. Żył i zagłębiał się w tajemnice świadomości pośród lasów i klasztorów Myanmaru, Tajlandii i Wietnamu.

Artykuły Jagaro Bhikkhu

Wersja na stronie DOWNLOAD
Droga do radości i spokoju - Mowa Dhammy i instrukcje odnośnie praktyki polskiego mnicha, Bhikkhu Jagaro, który zaproszony został na spotkanie zorganizowane przez Fundację Theravada 20 czerwca 2015 roku, w Warszawie. mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg
Medytacja na Zoomie - Nagranie z niedzielnych sesji medytacyjnych przez internet. mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg