Plik z napisami do ściągnięcia STĄD (kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "zapisz jako")

Jeśli jakieś wspomnienie z przeszłości naprawdę cię dręczy, nie mogłeś go odpuścić, możesz zastosować pewną ceremonię, którą odprawiamy – ceremonię odpuszczenia bolesnych zdarzeń z przeszłości.

Ta ceremonia zaczyna się od spisania tego, co ci się przydarzyło, na kawałku papieru toaletowego – brązowym tuszem. Jeśli ktoś cię oszukał albo twoja była dziewczyna uciekła z twoim najlepszym przyjacielem, jeśli naprawdę poczułeś się skrzywdzony, opisz te bolesne wspomnienia brązowym tuszem na papierze toaletowym. Ponieważ kiedy zapiszesz je na papierze toaletowym na brązowo, wywołasz skojarzenie z inną rzeczą koloru brązowego, która zwykle trafia na papier toaletowy. Chodzi o gówno. Zastanawiasz się też wtedy, dlaczego cały czas nosisz przy sobie coś tak wstrętnego.

Nawet pracownicy Światowego Funduszu na rzecz Przyrody używają tylko jednej strony papieru toaletowego. Można by pomyśleć, że woleliby poddać go recyklingowi i używać obu stron, ale nigdy tego nie robią. Jeśli papier toaletowy jest choć trochę pobrudzony na brązowo, wrzucasz go do toalety i spuszczasz wodę. Nikt nigdy nie zachowuje brudnego papieru toaletowego. Kiedy więc zapisujesz złe wspomnienia brązowym atramentem na papierze toaletowym, wywołujesz bardzo silne skojarzenie – nie powinieneś tego przy sobie zatrzymywać.

W kolejnej części ceremonii idziesz z tym kawałkiem papieru do toalety. Najpierw czytasz treść jeszcze raz, żeby wzmocnić skojarzenie, a potem robisz to, co zwykle robisz z zużytym papierem toaletowym pobrudzonym na brązowo. Wrzucasz go do muszli i odprawiasz ceremonię odpuszczenia: wciskasz przycisk. I wszystkie brązowe zapiski na papierze toaletowym lądują w muszli klozetowej i znikają z twojego życia na zawsze.

Czasami samo powiedzenie „odpuść to, odpuść”, nie wystarczy. Musisz w jakiś sposób zwiększyć moc swojego odpuszczenia. Spuszczenie wspomnień z wodą w toalecie jest bardzo dobrym sposobem na pozbycie się bólu przeszłości. Mówienie, że to tylko brązowy tusz, a nie prawdziwy brudny papier toaletowy, jest złudzeniem.

O autorze

brahm.jpg

Brahmavamso Ajahn
zobacz inne publikacje autora

Czcigodny Ajahn Brahmavamso Mahathera (znany jako Ajahn Brahm), właściwie Peter Betts, urodził się w Londynie 7 sierpnia 1951 roku. Obecnie Ajahn Brahm jest opatem klasztoru Bodhinyana w Serpentine w Australii Zachodniej, Dyrektorem ds. Duchowych Buddyjskiego Towarzystwa Stanu Australia Zachodnia, Doradcą ds. Duchowych przy Buddyjskim Towarzystwie Stanu Wiktoria, Doradcą ds. Duchowych przy Buddyjskim Towarzystwie Stanu Australii Południowej, Patronem Duchowym Bractwa Buddyjskiego w Singapurze oraz Patronem Duchowym ośrodka Bodhikusuma Centre w Sydney.

Artykuły o podobnej tematyce:

Sprawdź też TERMINOLOGIĘ


Poleć nas i podziel się tym artykułem z innymi: Facebook

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL: Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.

gnu.svg.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0

cc.png

Oryginał można znaleźć na tej stronie: LINK

Źródło: http://www.bswa.org

Tłumaczenie: MyDzieci
Redakcja polska: Alicja Brylińska

Image0001%20%281%29.png

Redakcja portalu tłumaczeń buddyjskich: http://SASANA.PL/