khanti.gif

Khantipalo, Bhikkhu (1932- ) Prawdziwie imię i nazwisko: Lawrence Mills. Urodził się w 1932 niedaleko Londynu. Uczeń technikum ogrodniczego, służył jako instruktor w Brytyjskiej armii w Egipcie. Zainteresował się w Buddyzmem poprzez książkę "Buddhism" Christmas'a Humpreys'a. Przyjął mnisie szaty w późnych latach 50-tych. Praktykował medytację w Indiach i Tajlandii pod okiem różnorodnych wybitnych nauczycieli od 1963 aż do 1973. Tam też otrzymał wyższe święcenia.

Wyruszył do Australii i założył tam buddyjską świątynię. Później przeprowadził się do Sri Lanki i pracował w Buddhist Publication Society. Następnie znów powrócił do Australii i w 1978 współzałożył (z Ayya Khemą) " Wat Budda Dhamma" w Wiseman's Ferry w Nowej Południowej Walii, gdzie przez czternaście lat był miejscowym nauczycielem. Powrócił do Londynu w 1995 i dołączył do londyńskiego stowarzyszenia buddyjskiego. Następnie, powracając do stanu świeckiego został studentem Chogyal Namkhai Norbu, ożenił się z Dharmmika i był współzałożycielem ''Bodhi Citta Buddhist Centre'' w Cairns. Znany jest jako jeden z trzech patriarchów Buddyzmu w Australii (pozostali dwaj to: Lama Yeshe i Robert Aitken)

Tłumaczenia artykułów Bhikkhu Khantipalo

Wersja na stronie DOWNLOAD
Praktyka buddyzmu dla ludzi świeckich - Kompendium wiedzy o praktyce dla świeckich wyznawców buddyzmu. mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg