T Y Lee (1960 – 2017) Znawca buddyzmu, nauczyciel, filantrop i ojciec. Spędził ponad dekadę na studiowaniu i propagowaniu Dhammy. Po uzyskaniu stopnia naukowego w dziedzinie buddologii, regularnie nauczał i wykładał, pomagając innym zdobyć podstawową wiedzę na temat buddyzmu.

Napisał trzy książki o tematyce buddyjskiej: Po prostu bądź dobry , Życie pełne błogosławieństw oraz Island of Light. Poświęcił większość czasu i pieniędzy na drukowanie i rozprowadzanie darmowych egzemplarzy na całym świecie.

Oprócz propagowania buddyzmu T Y Lee był także mocno zaangażowany w pomoc humanitarną. Pomagał w finansowaniu budowy domów dziecka i szkół w Chinach oraz w Birmie. Regularnie przekazywał darowizny na rzecz kilku świątyń w Singapurze.

W życiu osobistym był troskliwym ojcem, poświęcającym czas na odprowadzanie dzieci do szkoły każdego ranka, pomimo napiętego harmonogramu. Był bardzo aktywny, nieustannie pracował i planował. Pomimo odniesionych sukcesów finansowych pozostał skromny, wolał oddać się szerzeniu buddyzmu na całym świecie.

Artykuły Lee T Y

Wersja na stronie DOWNLOAD
Po prostu bądź dobry - Co to znaczy, że każdy może iść do nieba? Czy w buddyzmie nie jest tak, że tylko buddyści nagradzani są po śmierci? Według doktryny buddyjskiej to, gdzie się odrodzimy po tym życiu nie zależy od naszego wyznania. Tak naprawdę nie ma żadnego wymogu by modlić się, czcić czy nawet wierzyć w Buddhę, aby być szczęśliwym w przyszłym życiu. mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg
Życie pełne błogosławieństw - T Y Lee w prosty i zrozumiały sposób przedstawia, jak osiągnąć dostatek i szczęście zgodnie z nauczaniem Buddhy. Autor wybrał kilka dobrze znanych sutt, na ich podstawie omówił jak osiągnąć dobrobyt i błogosławieństwa w tym świecie dla osób świeckich. mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg