KLIKNIJ TUTAJ - POSŁUCHAJ NA SOUNDCLOUDZIE

Kolejny odcinek podkastu theravadyjskiego portalu Sasana.pl - dziś naszym gościem jest Tomasz Kryszczyński, psycholog, nauczyciel mindfulness, pisarz.

Formalną, intensywną praktykę uważności rozpoczął na początku lat dziewięćdziesiątych w Wielkiej Brytanii. W 1995 roku ukończył psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Brał udział w pierwszym w Polsce procesie szkoleniowym certyfikującym nauczycieli mindfulness. Od tego czasu przeprowadził ponad 200 edycji programów rozwijających uważność, z czego większość stanowiły ośmiotygodniowe programy MBSR i MBCT. Miał możliwość poznawać i pogłębiać mindfulness w wielu miejscach na świecie między innymi w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Tajlandii i Sri Lance. Praktykując spędził kilkanaście miesięcy w różnych klasztorach buddyjskich tradycji leśnej w Azji, Europie i Ameryce.

Jednym z efektów jego podróży i uczenia mindfulness są książki: „Wgląd. Buddyzm, Tajlandia, ludzie” oraz „Mindfulness znaczy sati. 25 ćwiczeń rozwijających mindfulness”.

Najbliższe odosobnienie z Tomaszem Kryszczyńskim - Weekend z mindfulness w górach.

Start: 2 czerwca, 19.00.

Zakończenie: 4 czerwca, 15.00.

Spotkanie ma charakter praktyczny, poza medytacją przeprowadzone zostanie także kilka krótkich wykładów, po których będzie możliwość podzielenia się refleksjami na temat praktyki, zadania pytań.

Więcej informacji na stronie: https://www.tomaszkryszczynski.pl/zapisy-informacje/#weekend-z-mindfulness

Wejdź na stronę Tomka Kryszczyńskiego: https://www.tomaszkryszczynski.pl/

O autorze

small.jpg

Tomasz Kryszczyński
zobacz inne publikacje autora

Tomasz Kryszczyński, psycholog, nauczyciel mindfulness, pisarz.

Artykuły o podobnej tematyce:

Sprawdź też TERMINOLOGIĘ


Poleć nas i podziel się tym artykułem z innymi: Facebook

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL: Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.

gnu.svg.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0

cc.png

Źródło: Sasana.pl

Autor: Tomasz Kryszczyński

Image0001%20%281%29.png

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas lub wesprzyj nas finansowo.
POMÓŻ FUNDACJI "THERAVADA"
(KRS: 0000464215, NIP: 5223006901, Regon: 146715622)
KONTO BANKOWE: 89 2030 0045 1110 0000 0270 1020