My-Brother.jpg

Gdy Santeri Ahola postanowił opuścić Finlandię i wyruszyć do Tajlandii, aby zostać po raz drugi w swoim krótkim życiu buddyjskim mnichem jego starsza siostra Anja postanowiła wyruszyć z nim do jego przyszłego klasztoru i nagrać cały proces.

Pierwsza część filmu pokazuje ich rodzinną historię, oraz ostatnie pożegnania z najbliższą rodziną w Finlandii.

Matka wyraźnie wspiera Santeriego mówiąc, że "jest to również dla reszty rodziny szansa do praktykowania buddyzmu". Natomiast jego druga siostra podchodzi do tego z mniejszym zapałem i najchętniej widziałaby go znowu w objęciach dziewczyny.

Po długiej podróży docierają do klasztoru Wat Marp Jan w Tajlandii, gdzie przyjmują ich bhikkhu z Australii Phra Kevin, oraz przyszły opat Ajahn Anan Akiñcano. Pomogą mu zaaklimatyzować się w nowym miejscu i przyjąć wskazania nowicjusza (pakhow).

Anja musi wyjechać zanim Santeri zostaje w pełni wyświęcony na buddyjskiego mnicha. Jednak ktoś na miejscu nagrywa to i cała rodzina może obejrzeć ceremonię w domu.

Bardzo ujmujący film. Santeri (obecnie Phra Thanavuddho) opuszcza swoją rodzinę i znajomych, aby wyjechać do lasu w obcym kraju. Jednak fakt, że znajduje on radość w nowym życiu jest czymś budującym i inspirującym.

Tłumaczenie filmu: Tomasz Roksela

Plik .srt z napisami do ściągnięcia STĄD (kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "zapisz jako")

My-Brother-01.jpg

Młodsza siostra Santeriego

My-Brother-02.jpg

Santeri w Finlandii

My-Brother-03.jpg

Mama Santeriego

My-Brother-04.jpg

Ajahn Anan Akiñcano

My-Brother-05.jpg

Główny posąg Buddhy

My-Brother-06.jpg

Phra Thanavuddho