0.jpg

Buddyjski mnich, Czcigodny Ajaan Tippakorn Sukhito, przeor klasztoru i ośrodka medytacyjnego Ban Sawang Jai, w Pak Chong, w Tajlandii, sam będący słabego zdrowia uczy o tym jak powinno podchodzić się do śmierci.

Czcigodny Ajaan Tippakorn Sukhito urodził się 5 stycznia 1962 roku w Bangkoku.

Studiował ekonomię, był także gitarzystą oraz wokalistą w zespole rockowym. W 1982 ukończył studia i wstąpił do wojska. Wysłany został na granicę kambodżańską w trakcie wojny między tymi dwoma państwami. Po roku, odznaczony medalami wyszedł z wojska i zaczął pracować dla firmy swojej siostry.

Tradycyjnie w Tajlandii młody mężczyzna, chociaż raz w życiu powinien założyć mnisie szaty na rok, by w ten sposób spłacić dług zaciągnięty u swoich rodziców, za ich trudy i opiekę. Wtedy to właśnie, w 1989 roku Acharn Tippakorn został mnichem. Przyjął świecenia w Wat Sanghathan, w Nonthaburi, jego nauczycielem był Czcigodny Phra Acharn Sanong Katapunyo.

Wiecej informacji o Czcigodnym Sukhito można znaleźć TUTAJ

Film kręcony w kilku Tajskich klasztorach, w niespiesznym a jednocześnie wysoce estetycznym stylu przekazuje podstawowe nauki buddyzmu dotyczące śmierci i umierania w formie mowy Dhammy Czcigodnego Sukhito.

Produkcja i reżyseria: Jörg Dittmar (mdesign int'l media)

Czas trwania: 10:45

Tłumaczenie: Rohatsu
Redakcja i napisy: Portal Sasana.pl

Plik .srt z napisami do ściągnięcia STĄD (kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "zapisz jako")