koniec.jpg

Kliknij w obrazek lub w linkę TUTAJ by przejść do projektu na stronie Patronite.pl

Poniżej lista osób, które wspomogły projekt i należy im się chwała i sława, a przynajmniej wymienienie. Jeśli kiedykolwiek nasza cywilizacja upadnie i po tysiącleciach kosmici odkryją w skutych lodem ruinach miast zniszczone serwery, które kiedyś zawierały części sieci, być może ta lista będzie jedną z nielicznych które przetrwają i będą świadczyły o charakterze naszej cywilizacji? Być może to bardzo odległy i fantastyczny scenariusz, ale jak mawiał Gandhi: "Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym", a Buddha mawiał "Dar Dhammy przewyższa wszystkie dary".

DARCZYŃCY:

Piotr Marcinów
Paweł Wilk
Ania Kubicz
PannaDżastin
Marcin Sulski
Mateusz Szechlicki
Krystian Kowalczyk
Krzysztof Szczypka
Justyna Ostrowska-Paszkiel
Kepson Kepson
Przemysław Drzewiecki
Ziemia ogień Woda powietrze
Agnieszka Włodarczyk
Michał Hałasiński
Patryk Dudka
Judyta Obidzińska
Jacek Czechowski
Natalia
Adam Gębal
Robert Bebenek
Pudlo Paulina
Jarek Durkin
Teresa Marzena
Krzysiek Warner
Błażej Goraj
Grzegorz Karczewski
Aneta Jóźwiak
Małgorzata Dobrowolska
Tomasz Piotrowski
Piotr Kubiński
Sebastian Górski
Gosia Strzelecka
rdy
Dominik
Marcin Wawro
Jan Tuszewski
Tomasz Grudziński
Adam Milewski
Łukasz Kura
Paweł Paweeł
Kajetan
Przemysław Sobucki
Kajewa
Barbara Juszczyk
Wi Ka
Katarzyna Wiktor
Krzysztof Kęsy
Shanti
Hubert Maszkowski
Agata Bartczak
Janusz Baszkowski
Andrzej Bargański
Tomasz Stachowski
jzebrowskipl
Marta Idkowiak
Yaga
Adam Anonim
Robert Rudowski
Łukasz Kmiecik
Michał Widera
Bartłomiej Maliszewski
Janka
melo mel
Karina Chlipała
Michał Mojek
Urszula N.
Piotr Radiowski
Anna Wilczak
Jacek Salmanowicz
Iwona PZ
Agnieszka
K.
Remek O.
Mateusz Martin
Eliza Głogowska


Sasana.pl

Strona tłumaczeń buddyjskich Sasana.pl powstała w 2007 roku. Dzięki wsparciu i pomocy wielu osób udało nam się stworzyć stronę internetową, która jest obecnie największą stroną dotyczącą buddyzmu theravady w Polsce.

W 2008 powstał kanał YouTube Sasany, typu non profit, więc bez reklam (tak samo jak strona), na którym zamieszczane są materiały umożliwiające poznawanie buddyzmu, takie jak wykłady znanych nauczycieli czy buddyjskie filmy dokumentalne.

W 2013 roku założyliśmy Fundację „Theravada”, która wydaje książki na papierze i rozdaje je w ramach projektu „Dhamma-dana”. Oprócz tego zorganizowaliśmy kilka odosobnień medytacyjnych z różnymi mnichami, mniej i bardziej znanymi, jak też wspieraliśmy powstawanie w kilku miastach Polski grup medytacyjnych, które co tydzień siadają do wspólnej medytacji. Fundacja „Theravada” zajmuje się głównie wydawaniem książek i organizowaniem odosobnień, więc wszelkie wpływające tam dotacje przeznaczane są na te szczytne cele.

Zbiórka ta jest przede wszystkim po to, by wynagradzać lektorów, którzy podkładają głosy pod wykłady Ajahna Brahma i innych nauczycieli buddyjskich. Oprócz tego również po to, by móc przygotowywać podcasty i audiobooki z kolekcji książek Sasany, które są przetłumaczone na polski i tylko czekają, żeby je przeczytać, nagrać i opublikować.