slawek.jpg

KLIKNIJ TUTAJ BY POBRAĆ I OTWORZYĆ PLIK PDF

Dziennik podróży i pobytu w klasztorze Bodhinyana w Australii.

Sławek Pezda – ur. 29.10.1988, z zawodu i pasji saksofonista, improwizator, kompozytor, lider i założyciel zespołów The Flash! i Sławek Pezda Quartet. W tym życiu egzystuje na Ziemi już od 35 lat z czego gra od 25. Koncerty są dla niego swego rodzaju medytacją do której zaprasza również swoich słuchaczy. Jego imię oznacza „sławiący pokój”. Nazwisko nie wiadomo… Pisze takie dziwne autobiografie bo jest Buddystą.
Nie jest nauczycielem medytacji, a jedynie współmedytującym, który chciałby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym podczas ostatnich 6 lat praktyki. Inspiruje się głównie naukami nauczycieli buddyjskich takich jak: Ajahn Brahm, Ajahn Brahmali, Bhante Sunyo, Ajahn Thanissaro, Ajahn Sona i oczywiście przede wszystkim Buddha. Na początku 2024 roku spędził 8 tygodni w Australii w buddyjskim klasztorze Bodhinyana gdzie praktykował pod okiem Ajahna Brahma. Oprócz tego brał udział w kilkunastu odosobnieniach medytacyjnych m.in. Kursy Vipassany w nauczaniu S.N. Goenki. Odosobnienie z Bhante Sunyo (uczniem Ajahna Brahma), Odosobnienia z Piotrem Jagodzińskim, Piotrem Iwanickim (z Ajahnem Thanissaro online), Piotrem Płanetą i inne. Oprócz tego ćwiczy jogę i pije świeżo wyciskane soki. 🙂

Bio muzyczne: Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w katedrze jazzu i muzyki współczesnej. Laureat wielu prestiżowych konkursów o różnorodnej stylistyce muzycznej takich jak Jazz Juniors, Tarnów Jazz Contest, Krokus Jazz Festival, Klucz do Kariery, Powiew Młodego Jazzu, Baszta Jazz Festival, Art Of Improvisation. Według ankiety krytyków (2023) i czytelników (2024) w czasopiśmie „Jazz Forum” jeden z najlepszych saksofonistów tenorowych w Polsce. Według najlepszego krytyka czyli jego mamy najlepszy saksofonista na świecie. Czynnie koncertuje w kraju oraz za granicą (koncerty w kilkunastu krajach Europy, m.in. Słowacja, Czechy, Węgry, Rumunia, Serbia, Chorwacja, Niemcy, Włochy, Holandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina). Nagrał i wydał wiele albumów studyjnych oraz koncertowych. Laureat stypendiów: Młoda Polska, Kultura odporna, Kultura w sieci, Stypendium twórcze miasta Krakowa. Występował na największych festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą. Już bez nazw, trzeba uwierzyć na słowo. Za swoje największe osiągnięcie uważa artykuł w znanym periodyku „Playboy” „30 utalentowanych przed 30, którzy podbiją świat”, w którym został uwzględniony. Jak widać oprócz wielu sukcesów jest również niesamowicie inteligentny i dowcipny, a do tego przede wszystkim skromny.

O autorze

slavek.jpeg

Sławek Pezda
zobacz inne publikacje autora

Sławek Pezda – ur. 29.10.1988, z zawodu i pasji saksofonista, improwizator, kompozytor, lider i założyciel zespołów The Flash! i Sławek Pezda Quartet. W tym życiu egzystuje na Ziemi już od 35 lat z czego gra od 25. Koncerty są dla niego swego rodzaju medytacją do której zaprasza również swoich słuchaczy. Jego imię oznacza „sławiący pokój”. Nazwisko nie wiadomo… Pisze takie dziwne autobiografie bo jest buddystą.

Artykuły o podobnej tematyce:

Sprawdź też TERMINOLOGIĘ


Poleć nas i podziel się tym artykułem z innymi: Facebook

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL: Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.

gnu.svg.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0

cc.png

Źródło: dostarczone przez autora

Image0001%20%281%29.png

Redakcja portalu tłumaczeń buddyjskich: http://SASANA.PL/