Ósmy film i kontynuacja czytania książki autorstwa Ajahna Brahmavamso "Podstawowa metoda medytacji". Czyta Theri. Jeśli chcesz pomóc w projekcie i udzielić swojego głosu, skontaktuj się z nami mailowo: moc.liamg|lp.anasas#moc.liamg|lp.anasas

JAK POMÓC? Wystarczy, że zgłosisz się do nas, a poprosimy Ciebie o przeczytanie urywka tekstu książki Ajahna Brahma. Dzięki Twojemu zaangażowaniu będziemy w stanie stworzyć kolejny, krótki film, będący częścią serii filmowych audio książek, czyli kolektywnego czytania "Podstawowej metody medytacji".

CO NALEŻY MIEĆ, BY POMÓC? Nie trzeba wiele, jeśli masz mikrofon, chwilę czasu i nieco cierpliwości - to właśnie Ciebie szukamy! Sprzęt nie jest najważniejszy. Chcemy dać szansę wszystkim, którzy chcą pomóc. Zatem mikrofon jaki masz w laptopie lub w swoim smartphonie w zupełności wystarcza, a jeśli posiadasz coś lepszego i bardziej profesjonalnego - tym lepiej. Istnieje wiele programów, które potrafią pomóc w nagraniu Twojego czytania.

JAK CZYTAĆ? Dostaniesz od nas urywek tekstu do przeczytania. Gdy będziesz nagrywać, czytaj powoli, dokładnie i wyraźnie, ale bez przesady. Nie chcemy nadgorliwych nagrań każdej głoski, nie chcemy "aktorzenia" czyli sztucznych emocji w modulowanym głosie, dziwnych pauz i tym podobnych. Czytaj naturalnie, tak jak gdyby słuchały Cię osoby Tobie bliskie, tak by móc przekazać im jak najwięcej, jak najlepiej. Nagraj się, a potem odsłuchaj, oceń czy było to sztuczne czy naturalne, czy wszystko słychać, czy inni byliby z tego zadowoleni. Zrób kilka prób i prześlij nam trzy (cyfrowo 3) najlepsze.

CO JESZCZE JEST WAŻNE? W trakcie nagrywania pamiętaj o kilku drobiazgach. Jeśli odsłuchując pierwszą próbę słyszysz hałasy w tle, zmień miejsce w którym nagrywasz. Szum samochodów, przelatujące samoloty, krzyki ludzi i tak dalej: nie potrzebujemy tych dodatków w nagraniu. Znajdź ciche miejsce, ale też nie za małe, ponieważ będzie słychać pogłos. W zależności od mikrofonu jakiego używasz, pobaw się na początku, tak, by potem nagrywać, mając go w odpowiedniej odległości od ust. Nie musisz robić żadnej korekty po nagraniu. Jeśli nagranie jest świetne, ale była jedna czy dwie pomyłki, na przykład powtórzenie jakiegoś słowa - nie martw się tym, łatwo będzie to nam wykasować. Będziemy robić edycję, wyszumianie, dodamy też odgłosy w tle, więc jedyne czego potrzebujemy od Ciebie to nagranego czytania. Dobrze jeśli plik jest w formacie WAV, ale MP3 też jest OK, a jeśli będzie to jeszcze inny format, jeśli uda nam się go otworzyć, nie będzie problemu.

W RAMACH PODZIĘKOWANIA możemy wstawić Twój nick lub imię i/lub nazwisko na końcowej planszy filmu. Będziesz też (jeśli chcesz, jeśli już nie jesteś) na liście osób dostających darmowe książki wydane na papierze w ramach projektu Dhamma-dāna organizowanej przez Fundację "Theravada", na przykład właśnie "Podstawowa metoda medytacji" Ajahna Brahma i inne, aktualnie dostępne. Jeśli i tego byłoby mało, możemy dodać Cię do grupy redakcyjnej Sasany na FB gdzie omawiamy plany wydawnicze, przyszłe projekty i inne.

Pomożemy Ci pomóc nam - to proste, wystarczy napisać na adres mailowy i zapytać o szczegóły: moc.liamg|lp.anasas#moc.liamg|lp.anasas

Plik z napisami do ściągnięcia STĄD (kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "zapisz jako")