Tytuł: Mowa o zaangażowaniu

O autorze: Agrios

Wersja pdf: pdf2.jpg

zobacz źródło

print

Wersja epub: epub2.jpg

SN.22.053

Upaya Sutta

Mowa o zaangażowaniu

Tłumaczenie: Agrios

alternatywne tłumaczenie: Gabryszewski Varapanyo


W Savatthi, Błogosławiony przemówił:
"Powiązania mnisi są zniewoleniem, niepowiązania są wyzwoleniem. Z materią jest powiązana świadomość kiedy trwa, wsparta na materii, bazująca w materii, zabarwiona przyjemnością jako zarodkiem jej kontynuowania, wzrostu i rozwoju.

Powiązania mnisi są zniewoleniem, niepowiązania są wyzwoleniem. Z uczuciem jest powiązana świadomość kiedy trwa, wsparta na uczuciu, bazująca w uczuciu, zabarwiona przyjemnością jako zarodkiem jej kontynuowania, wzrostu i rozwoju.

Powiązania mnisi są zniewoleniem, niepowiązania są wyzwoleniem. Z percepcja jest powiązana świadomość kiedy trwa, wsparta na percepcji, bazująca w percepcji, zabarwiona przyjemnością jako zarodkiem jej kontynuowania, wzrostu i rozwoju.

Powiązania mnisi są zniewoleniem, niepowiązania są wyzwoleniem. Z inicjacja jest powiązana świadomość kiedy trwa, wsparta na inicjacji, bazująca w inicjacji, zabarwiona przyjemnością jako zarodkiem jej kontynuowania, wzrostu i rozwoju.

Mnisi, jeśli ktoś twierdzi, że wskaże przechodzenie i odchodzenie, znikanie i ukazywanie, wzrost i rozwój świadomości wolnej od materii, wolnej od uczuć, wolnej od percepcji, wolnej od inicjacji woli, to nie ma takiej mozliwosci aby tego dokonał.

Mnisi, kiedy wasza żądza elementów materialnych jest odcięta, wypleniona, wtedy świadomość się nie ustabilizuje. Kiedy wasza żądza uczuć jest odcięta, wypleniona, wtedy świadomość się nie ustabilizuje. Kiedy wasza żądza percepcji jest odcięta, wypleniona, wtedy świadomość się nie ustabilizuje. Kiedy wasza żądza inicjacji jest odcięta, wypleniona, wtedy świadomość się nie ustabilizuje. Mnisi, kiedy wasza żądza świadomości jest odcięta, wypleniona, wtedy świadomość się nie ustabilizuje.

Mnisi, wraz z nie ustanowieniem i nie rozwojem świadomości jest uwolnienie, wraz z uwolnieniem przychodzi stabilizacja prowadzać do zadowolenia. Nie zaabsorbowany zadowoleniem, wygasł wiedząc: Zradzanie zostało zniszczone, święte życie przeżyte do końca, co było do zrobienia zostało dokonane, nie ma już obecnie nic więcej."


Powrót do Tipiṭaki


Poleć nas i podziel się tym artykułem z innymi: BlinkListblogmarksdel.icio.usdiggFarkfeedmelinksFurlLinkaGoGoNewsVineNetvouzRedditYahooMyWebFacebook

gnu.svg.png

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL:

Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.3 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.


cc.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons:
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0


sasana_banerros.jpg

POMÓŻ FUNDACJI "THERAVADA"

(KRS: 0000464215, NIP: 5223006901, Regon: 146715622)

KONTO BANKOWE: 89 2030 0045 1110 0000 0270 1020


Tłumaczenie: Agrios