Tytuł: Mowa o tym, co powstaje z kontaktu

O autorze: Mieczysław Gabryszewski

Wersja pdf: pdf2.jpg

zobacz źródło

print

Wersja epub: epub2.jpg

SN.25.05

Samphassajā Sutta

Mowa o tym, co powstaje z kontaktu

Tłumaczenie na podstawie oryginalnego tekstu w Pāḷi - Mieczysław Gabryszewski

alternatywne tłumaczenie:

Sāvatthinidānaṃ. "Cakkhusamphassajā, bhikkhave, vedanā aniccā vipariṇāmī aññathābhāvī, sotasamphassajā vedanā …pe… ghānasamphassajā vedanā …pe… jivhāsamphassajā vedanā …pe… kāyasamphassajā vedanā …pe… manosamphassajā vedanā aniccā vipariṇāmī aññathābhāvī. Yo, bhikkhave, ime dhamme evaṃ saddahati adhimuccati, ayaṃ vuccati 'saddhānusārī …pe… sambodhiparāyano'"ti.

W Savatthi. "To, co powstaje z kontaktu wzrokowego, mnisi, jest nietrwałe, zmienne, przemijające, to, co powstaje z kontaktu słuchowego … to, co powstaje z kontaktu węchowego … to, co powstaje z kontaktu smakowego … to, co powstaje z kontaktu dotykowego … to, co powstaje z kontaktu umysłowego jest nietrwałe, zmienne, przemijające. Ten, mnisi, kto ma wiarę, ma przekonanie, że te dhammy są właśnie takie, o nim mówi się - 'postępujący zgodnie z wiarą …etc… związany z ostatecznym przebudzeniem.'"


Powrót do Tipiṭaki


Poleć nas i podziel się tym artykułem z innymi: BlinkListblogmarksdel.icio.usdiggFarkfeedmelinksFurlLinkaGoGoNewsVineNetvouzRedditYahooMyWebFacebook

gnu.svg.png

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL:

Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.3 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.


cc.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons:
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0


sasana_banerros.jpg

POMÓŻ FUNDACJI "THERAVADA"
(KRS: 0000464215, NIP: 5223006901, Regon: 146715622)

KONTO BANKOWE: 89 2030 0045 1110 0000 0270 1020


Tłumaczenie: Mieczysław Gabryszewski