Tytuł: Mowa o możliwości

O autorze: Agrios

Wersja pdf: pdf2.jpg

zobacz źródło

print

Wersja epub: epub2.jpg

SN.35.135

Khaṇa Sutta

Mowa o możliwości

Tłumaczenie: Agrios

alternatywne tłumaczenie:


Dobrze dla was mnisi, dobrze się złożyło, że możecie wieść to święte życie wśród Szlachetnych.
Widziałem piekło kontaktu sześciu sfer zmysłowych:
to co jest formami widzianymi oczyma kiedy jest odpychające i nigdy nie upragnione, odrażające i nigdy nie przyjemne, budzące niechęć i nigdy nie przychylność. To co jest dzwiękami słyszanymi uszami kiedy jest odpychające i nigdy nie upragnione, odrażające i nigdy nie przyjemne, budzące niechęć i nigdy nie przychylność. To co jest smakami odczuwanymi językiem kiedy jest odpychające i nigdy nie upragnione, odrażające i nigdy nie przyjemne, budzące niechęć i nigdy nie przychylność. To co jest dotknięciem odczuwanymi ciałem kiedy jest odpychające i nigdy nie upragnione, odrażające i nigdy nie przyjemne, budzące niechęć i nigdy nie przychylność. To co jest ideami uswiadamianymi umysłem kiedy jest odpychające i nigdy nie upragnione, odrażające i nigdy nie przyjemne, budzące niechęć i nigdy nie przychylność.

Dobrze dla was mnisi, dobrze się złożyło, że możecie wieść to święte życie wśród Szlachetnych.
Widziałem niebo kontaktu sześciu sfer zmysłowych:
to co jest formami widzianymi oczyma kiedy jest upragnione i nigdy nie odpychające, przyjemne i nigdy nie odrażające, budzące przychylność i nigdy nie niechęć. To co jest dzwiękami słyszanymi uszami kiedy jest upragnione i nigdy nie odpychające, przyjemne i nigdy nie odrażające, budzące przychylność i nigdy nie niechęć. To co jest smakami odczuwanymi językiem kiedy jest upragnione i nigdy nie odpychające, przyjemne i nigdy nie odrażające, budzące przychylność i nigdy nie niechęć. To co jest dotknięciem odczuwanymi ciałem kiedy jest upragnione i nigdy nie odpychające, przyjemne i nigdy nie odrażające, budzące przychylność i nigdy nie niechęć. To co jest ideami uswiadamianami umysłem kiedy jest upragnione i nigdy nie odpychające, przyjemne i nigdy nie odrażające, budzące przychylność i nigdy nie niechęć.

Dobrze dla was mnisi, dobrze się złożyło, że możecie wieść to święte życie wśród Szlachetnych.


Powrót do Tipiṭaki


Poleć nas i podziel się tym artykułem z innymi: BlinkListblogmarksdel.icio.usdiggFarkfeedmelinksFurlLinkaGoGoNewsVineNetvouzRedditYahooMyWebFacebook

gnu.svg.png

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL:

Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.3 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.


cc.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons:
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0


sasana_banerros.jpg

POMÓŻ FUNDACJI "THERAVADA"

(KRS: 0000464215, NIP: 5223006901, Regon: 146715622)

KONTO BANKOWE: 89 2030 0045 1110 0000 0270 1020


Tłumaczenie: Agrios