Tytuł: Sutta o Kwestii

O autorze: Siristru (Michał Dłużak)

Wersja pdf:

view source

print

Wersja scribd:

SN.37.29

Aṅga Sutta

Sutta o Kwestii

Tłumaczenie: Siristru

alternatywne tłumaczenie:


O mnisi, istnieje pięć mocy kobiety. Jakich pięć? Moc piękna, moc bogactwa, moc krewnych, moc synów i moc cnoty. Jeśli, o mnisi, kobieta posiada moc piękna lecz nie moc bogactwa wtedy jest niekompletna w tej kwestii. Lecz jeśli posiada moc piękna i moc bogactwa również, to jest kompletna w tej kwestii.
Jeśli, o mnisi, kobieta posiada moc piękna i moc bogactwa lecz nie moc krewnych wtedy jest niekompletna w tej kwestii. Lecz jeśli posiada moc piękna, moc bogactwa i moc krewnych również, to jest kompletna w tej kwestii.
Jeśli, o mnisi, kobieta posiada moc piękna, moc bogactwa i moc krewnych lecz nie moc synów wtedy jest niekompletna w tej kwestii. Lecz jeśli posiada moc piękna, moc bogactwa, moc krewnych i moc synów również, to jest kompletna w tej kwestii.
Jeśli, o mnisi, kobieta posiada moc piękna, moc bogactwa, moc krewnych i moc synów lecz nie moc cnoty wtedy jest niekompletna w tej kwestii. Lecz jeśli posiada moc piękna, moc bogactwa, moc krewnych, moc synów i moc cnoty również, to jest kompletna w tej kwestii. Oto pięć mocy kobiety.

gnu.svg.png

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL:

Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.


cc.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons:
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0


sasana_banerros.jpg


Oryginał można znaleźć na tej stronie: http://www.tipitaka.org/romn/cscd/s0401m.mul0.xml

Redakcja portalu tłumaczeń buddyjskich: http://SASANA.PL/

Tłumaczenie: Siristru (Michał Dłużak)