Tytuł: Sutta o Pozycjach

O autorze: Siristru (Michał Dłużak)

Wersja pdf:

view source

print

Wersja scribd:

SN.37.32

Ṭhāna Sutta

Sutta o Pozycjach

Tłumaczenie: Siristru

alternatywne tłumaczenie:


O mnisi, istnieje pięć pozycji, które trudno osiągnąć kobiecie, która nie czyniła zasług. Jakie pięć?. Mówimy o nich gdy kobieta życzy sobie: "Obym odrodziła się w stosownej rodzinie!" Oto pierwsza pozycja trudna do osiągnięcia kobiecie, która nie czyniła zasług.

Gdy kobieta życzy sobie: "Odrodziwszy się w stosownej rodzinie, obym wżeniła się w stosowną rodzinę!" Oto druga pozycja trudna do osiągnięcia kobiecie, która nie czyniła zasług.

Gdy kobieta życzy sobie: "Odrodziwszy się w stosownej rodzinie, wżeniwszy się w stosowną rodzinę obym przebywała w domu bez rywalki!" Oto trzecia pozycja trudna do osiągnięcia kobiecie, która nie czyniła zasług.

Gdy kobieta życzy sobie: "Odrodziwszy się w stosownej rodzinie, wżeniwszy się w stosowną rodzinę, przebywając w domu bez rywalki obym powiła synów!" Oto czwarta pozycja trudna do osiągnięcia kobiecie, która nie czyniła zasług.

Gdy kobieta życzy sobie: "Odrodziwszy się w stosownej rodzinie, wżeniwszy się w stosowną rodzinę, przebywając w domu bez rywalki, powiwszy synów obym posiadała męża pod mą kontrolą!" Oto piąta pozycja trudna do osiągnięcia kobiecie, która nie czyniła zasług.
Oto pięć pozycji, które trudno osiągnąć kobiecie, która nie czyniła zasług.

O mnisi, istnieje pięć pozycji, które łatwo osiągnąć kobiecie, która czyniła zasługi. Jakie pięć?. Mówimy o nich gdy kobieta życzy sobie: "Obym odrodziła się w stosownej rodzinie!" Oto pierwsza pozycja łatwa do osiągnięcia kobiecie, która czyniła zasługi.

Gdy kobieta życzy sobie: "Odrodziwszy się w stosownej rodzinie, obym wżeniła się w stosowną rodzinę!" Oto druga pozycja łatwa do osiągnięcia kobiecie, która czyniła zasługi.

Gdy kobieta życzy sobie: "Odrodziwszy się w stosownej rodzinie, wżeniwszy się w stosowną rodzinę obym przebywała w domu bez rywalki!" Oto trzecia pozycja łatwa do osiągnięcia kobiecie, która czyniła zasługi.

Gdy kobieta życzy sobie: "Odrodziwszy się w stosownej rodzinie, wżeniwszy się w stosowną rodzinę, przebywając w domu bez rywalki obym powiła synów!" Oto czwarta pozycja łatwa do osiągnięcia kobiecie, która czyniła zasługi.

Gdy kobieta życzy sobie: "Odrodziwszy się w stosownej rodzinie, wżeniwszy się w stosowną rodzinę, przebywając w domu bez rywalki, powiwszy synów obym posiadała męża pod mą kontrolą!" Oto piąta pozycja łatwa do osiągnięcia kobiecie, która czyniła zasługi.
Oto pięć pozycji, które łatwo osiągnąć kobiecie czyniącej zasługi.

gnu.svg.png

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL:

Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.


cc.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons:
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0


sasana_banerros.jpg


Oryginał można znaleźć na tej stronie: http://www.tipitaka.org/romn/cscd/s0401m.mul0.xml

Redakcja portalu tłumaczeń buddyjskich: http://SASANA.PL/

Tłumaczenie: Siristru (Michał Dłużak)