KLIKNIJ TUTAJ - POSŁUCHAJ NA SOUNDCLOUDZIE

Kolejny odcinek podkastu theravadyjskiego portalu Sasana.pl - dziś naszym gościem jest Marcin Fabjański, filozof, pisarz, autor książek o filozofii wschodu i zachodu, studiował na University of York oraz na Uniwersytecie Poznańskim i jest wykładowcą Uniwersytetu Śląskiego, doktor filozofii i podróżnik. Stworzył Szkołę Żywej Filozofii i prowadzi warsztaty medytacyjno-filozoficzne zarówno w naturze, jak też on-line, więcej informacji o nich można znaleźć na stronie selfoff.com Jego ostatnia książka nosi tytuł “Zachwyć się, naucz się medytować od wielkich filozofów”, a najnowsza książka będzie wydana za kilka dni pod tytułem “Metafizyka dla neurotyka” tak było w momencie nagrywania podkastu - jest już dostępna).

O autorze

medium.jpg

Marcin Fabjański
zobacz inne publikacje autora

Dr Marcin Fabjański napisał doktorat z filozofii porównawczej i spędził ponad dwa lata na intensywnych odosobnieniach medytacyjnych w klasztorach i centrach medytacyjnych w Azji, USA i Europie. Jest autorem pierwszego polskiego poradnika filozofii praktycznej pt. „Stoicyzm uliczny”, innych książek, a także autorem nagradzanych powieści i scenariuszy oraz laureatem m.in. prestiżowego Grand Press i nagród American Press Association. Powtórzył pieszą wędrówkę śladami niemieckiego filozofa Johanna Gottlieba Fichte z Lipska do Königsbergu. Wykłada, pisze dla polskich magazynów. Jest twórcą Apenińskiej Szkoły Żywej Filozofii w Trevi Nel Lazio, niedaleko Rzymu (www.selfoff.com).

Artykuły o podobnej tematyce:

Sprawdź też TERMINOLOGIĘ


Poleć nas i podziel się tym artykułem z innymi: Facebook

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL: Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.

gnu.svg.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0

cc.png

Źródło: Sasana.pl

Autor: Marcin Fabjański

Image0001%20%281%29.png

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas lub wesprzyj nas finansowo.
POMÓŻ FUNDACJI "THERAVADA"
(KRS: 0000464215, NIP: 5223006901, Regon: 146715622)
KONTO BANKOWE: 89 2030 0045 1110 0000 0270 1020