6164e20f64.jpg

Wschód spotyka się z Zachodem na Dalekim Południu USA. Przeludnione więzienie o zaostrzonym rygorze w Alabamie - wśród najgroźniejszych przestępców tego zakładu następuje dramatyczna przemiana, spowodowana starożytną techniką medytacyjną.

Wysokie wieże strażnicze, podwójne rzędy drutów kolczastych i płot pod napięciem powstrzymuje rzeszę skazańców, którzy nigdy nie ujrzą światła dziennego. Nieliczni z nich zobaczą jego przebłysk, gdy więzienie stanie się pierwszym zakładem karnym o zaostrzonym rygorze w Ameryce Północnej, które zorganizuje długotrwałe odosobnienia Vipassany. Są to kursy dziesięciodniowych medytacji, odbywających się w całkowitym milczeniu, podczas których wymagane jest zaangażowanie zarówno emocjonalne, jak i fizyczne.

Bracia w Dhammie ("The Dhamma Brothers") to emocjonująca opowieść o ludzkich możliwościach i przemianie, towarzysząc i dokumentując historie więźniów w Donaldson Correction Facility, którzy biorą udział w tym ciężkim i intensywnym programie. Film ten, przełamuje stereotypy na temat ludzi za kratami, oraz - jak o nim mówi zakonnica, Siostra Helen Prejean (Przed Egzekucją)- "daje nadzieję ludzkiej rasie."

DVD do kupienia na stronie : http://www.dhammabrothers.com/BuyDVD.htm

Napisy w 29 językach (w tym polski)

Można także obejrzeć on-line odpłatnie tu: http://gowatchit.com/movies/49675

Reżyseria: Jenny Phillips (http://www.dhammabrothers.com/)

Trailer filmu z polskim tłumaczeniem: