KLIKNIJ TUTAJ - POSŁUCHAJ NA SOUNDCLOUDZIE

Tematem przewodnim spotkania jest jedna z pięciu zdolności duchowych (pali: indriya) i jest nią energia, motywacja (viriya)

Pięć polskich miast - a tym samym pięć lokalnych grup theravady - będzie miało okazję gościć prawą rękę Ajahna Brahma. Na każdym spotkaniu Ajahn Brahmali poprowadzi medytację i wygłosi mowę Dhammy, po której będzie można zadać mu pytania na tematy związane z praktyką. Wszystkie spotkania będą tłumaczone na żywo na język polski.

Tematem przewodnim wszystkich spotkań będzie pięć zdolności duchowych (pali: indriya) i będą one omawiane w poszczególnych miastach:
1.racjonalne przekonanie/wiara (saddhā) - Łódź
2.energia/motywacja/determinacja (viryia) - Wrocław
3.uważność/pomność (sati) - Gliwice
4.skupienie/medytacyjne wyższe stany świadomości (samādhi) - Kraków
5.mądrość (paññā) - Warszawa

☸ Ajahn Brahmali przyjeżdża do Polski, by okazać nam wsparcie w tworzeniu Polskiego Związku Wczesnego Buddyzmu. To już druga jego wizyta w naszym kraju - podczas poprzedniej zawiązano inicjatywę wśród osób zainteresowanych współtworzeniem związku wyznaniowego. Jesteśmy na dobrej drodze do jego powstania!

Gdzie i kiedy spotkacie Ajahna Brahmalego?

🔴5 maja - godz. 18.00 - ŁÓDŹ
aula D207 budynku D Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego w Łodzi, ul. P.O.W 3/5
Szczegóły i kontakt:
https://www.facebook.com/Theravada-%C5%81%C3%B3d%C5%BA-1009191989273193/
Kontakt: moc.liamg|zdol.adavareht#moc.liamg|zdol.adavareht
Discord: https://discord.gg/RB7UBSpKe9

🟠6 maja - godz. 17.00 - WROCŁAW
sala 2D im. Witolda Świdy, bud. "D", I piętro Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii przy ul. Uniwersyteckiej 7-10 we Wrocławiu
Szczegóły i kontakt:
https://www.facebook.com/BuddyzmTheravadaWroclaw/
Kontakt: moc.liamg|walcorw.adavareht#moc.liamg|walcorw.adavareht
Discord: https://discord.gg/sR2nbU42bJ

🟡7 maja - godz. 17.00 - GLIWICE
Centrum 3.0, Ul. Studzienna 6
Szczegóły i kontakt:
https://www.facebook.com/TheravadaSilesia/
Kontakt: moc.liamg|eciwilgadavareht#moc.liamg|eciwilgadavareht
Discord: https://discord.gg/bZhqxr7uZf

🟢8 maja - godz. 17.30 - KRAKÓW
Uniwersytet Ekonomiczny, Pawilon-Sportowo Dydaktyczny, ul. Rakowicka 27, sala nr 9
Szczegóły i kontakt:
https://www.facebook.com/TherevadaKrakow/
kontakt: moc.liamg|wokark.adavareht#moc.liamg|wokark.adavareht
Discord: https://discord.gg/RkQu59M8hd

🔵9 maja - godz. 18.00 - WARSZAWA
Muzeum Azji i Pacyfiku, Ul. Solec 24
Szczegóły i kontakt:
https://www.facebook.com/groups/542732867740180
Kontakt: moc.liamg|awazsraw.adavareht#moc.liamg|awazsraw.adavareht
Discord: https://discord.gg/A94fCwsb9Y

Zapisy nie obowiązują, spotkania są bezpłatne i będą tłumaczone na język polski. W trakcie będzie można zaopatrzyć się w darmowe książki Fundacji Theravada.

O naszym gościu:

Ajahn Brahmali urodził się w Norwegii w 1964 roku. Po raz pierwszy zainteresował się buddyzmem i medytacją po wizycie w Japonii, gdy miał dwadzieścia kilka lat. Po uzyskaniu dyplomów w dziedzinie inżynierii, a także finansów, rozpoczął mnisi trening jako anagārika (przestrzeganie ośmiu wskazań) w klasztorach buddyjskich Amaravati i Chithurst w Anglii.

Po zetknięciu się z naukami Ajahna Brahma postanowił kontynuować swój trening w Australii w klasztorze Bodhinyana, dokąd przeniósł się w 1994 roku, a w 1996 został wyświęcony na bhikkhu (mnicha) – Ajahn Brahm został jego nauczycielem. W roku 2015, po 20 latach spędzonych jako wyświęcony mnich, uzyskał tytuł Maha Thera (pāḷi: Maha – wielki, Thera – starszy).

Mnisi z Buddyjskiego Towarzystwa Zachodniej Australii (Buddhist Society of Western Australia) często zwracają się do niego po wyjaśnienia na temat Vinayi (reguły mnisiej) oraz sutt. Bardzo doceniają też jego wykłady dotyczące sutt i języka pāḷijskiego. Jasne i treściwe mowy Ajahna Brahmali sprawiają, że nauki Buddhy stają się łatwo dostępne dla wszystkich.

O autorze

ajahn_brahmali.png

Brahmali Ajahn
zobacz inne publikacje autora

Ajahn Brahmali urodził się w Norwegii w 1964 roku. Po raz pierwszy zainteresował się buddyzmem i medytacją po wizycie w Japonii, gdy miał dwadzieścia kilka lat. Po uzyskaniu dyplomów w dziedzinie inżynierii, a także finansów, rozpoczął mnisi trening jako anagārika (przestrzeganie ośmiu wskazań) w klasztorach buddyjskich Amaravati i Chithurst w Anglii.

Artykuły o podobnej tematyce:

Sprawdź też TERMINOLOGIĘ


Poleć nas i podziel się tym artykułem z innymi: Facebook

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL: Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.

gnu.svg.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0

cc.png

Źródło: Fundacja "Theravada"

Tłumaczenie: Piotr Płaneta

Image0001%20%281%29.png

Redakcja portalu tłumaczeń buddyjskich: http://SASANA.PL/