kobai.jpg

KOBAI SCOTT WHITNEY jest pisarzem i nauczycielem buddyjskim, który pracuje w Cloud Mountain Retreat Center w stanie Waszyngton. Jest autorem Sitting Inside: Buddhist Practice in America’s Prisons. („Siedząc w Środku: Buddyjska Praktyka w Amerykańskich Więzieniach”)

Kobai Scott Whitney jest przewodnikiem duchowym i prowadzi zajęcia medytacji w nadmorskiej dzielnicy Port Grays w Waszyngtonie oraz daje mowy Dhammy na całym północnym zachodzie. Szczególnie lubi współpracę z ludźmi z marginesu, którzy nie czują się dobrze w innych wspólnotach duchowych: tych, którzy wyszli z więzienia lub bezdomni, osoby które doświadczają przemocy w rodzinie lub utraty bliskiej osoby.

Kobai przeszedł wiele lat treningu w tradycji Zen pod Issan Dorsey w San Francisco i Robertem Aitken Roshim na Hawajach. Obecnie uczy w tradycji Theravady i jest związany z Liberation Park Czcigodnego Santikaro, które jest częścią linii Buddhadasy z tajskiego buddyzmu.

Tłumaczenia artykułów Kobai Scott Whitney

Wersja na stronie DOWNLOAD
Bardziej doskonała Droga Środka - W jaki sposób może przebiegać adaptacja buddyzmu na Zachodzie? mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg