ZAPROSZENIE NA INDYWIDUALNY POBYT W APENIŃSKIEJ SZKOLE ŻYWEJ FILOZOFII WE WŁOSZECH

Zapraszamy Was serdecznie na indywidualne odosobnienia do Apenińskiej Szkoły Żywej Filozofii – miejsca kontaktu z naturą, refleksji, odstresowania i studiowania procesu życia. To idealne miejsce dla każdego, kto chce pomedytować w sprzyjającym środowisku – podobnym do klasztoru, ale pozbawionym hierarchii, sztywnego programu dnia i nacisku na jakąś szczególną metodę, indywidulanie lub w życzliwej wspólnocie dociekań. Możecie zorganizować pobyt w zgodzie z własnym stylem rozwoju duchowego, czy będą to intensywne medytacje, wyprawy w naturę, czy dociekania i lektury. A może chcecie napisać książkę lub po prostu zebrać myśli przed ważnym etapem życia? Jeśli tak, to także jest miejsce dla Was.

Czeka na Was tutaj codzienna wspólna medytacja (dla chętnych), starannie dobrana biblioteka filozoficzno-medytacyjna, rozmowy z innymi gośćmi lub z nauczycielem medytacji. W pobliskim średniowiecznym miasteczku Trevi nel Lazio znajdziecie tanie pizzerie i restauracje oraz ciche ławeczki wśród wąskich uliczek, dobre do namysłu i medytacji. Czasem organizujemy wspólne wyprawy w góry lub do okolicznych klasztorów i starożytnych ruin. Możecie skorzystać z metody medytacji selfoff, stworzonej przez założyciela Szkoły Marcina Fabjańskiego, która zakłada naturalne, niewymuszone rozwijanie wglądu w dostrojeniu do procesu życia (więcej tutaj: www.selfoff.com/pl).

Informacje logistyczne

Zamieszkacie w prostych, ale wygodnych pokojach jedno lub dwuosobowych, w kamiennych domkach, w otoczeniu przyrody, w sercu przepięknego Parco Naturale dei Monti Simbruini. Dzienna stawka za pobyt to 25 Euro (pokój dwuosobowy) lub 40 Euro (pokój jednoosobowy). W wypadku dłuższych pobytów możliwe zniżki. Oprócz tego prosimy o dobrowolną darowizne. Gotujemy sobie sami lub jemy w miasteczku. Jeśli w szkole przebywa co najmniej 5 osób, zamawiamy śniadania i obiady (po 6 Euro za posiłek). Aby tu dotrzeć trzeba dolecieć do Rzymu, a stamtąd przyjechać autobusem. W wypadku grup od trzech osób, możliwy jest transport z obydwu rzymskich lotnisk.

Nauczyciel

W Apenińskiej Szkole Żywej Filozofii znajdziecie dyskretne wsparcie dr Marcina Fabjańskiego – filozofa z 25-letnim doświadczeniem w nauczaniu akademickim, prowadzeniu warsztatów i poradnictwie. Marcin studiował filozofię Zachodu w Poznaniu i w Yorku (Wielka Brytania). Dwa lata spędził w Azji – m.in. w Indiach, Chinach, Nepalu, Tajlandii i Birmie – gdzie intensywnie medytował i zgłębiał filozofię Wschodu. Jest autorem pierwszego polskiego poradnika praktyki filozoficznej „Stoicyzm Uliczny”, sześciu innych książek, filmów dokumentalnych i scenariuszy oraz reportaży nagradzanych w Polsce i USA. Pisze felietony dla „Urody Życia” i komiks filozoficzny dla „Przekroju”. Wykłada gościnnie na rzymskich uniwersytetach Sapienza oraz Roma Tre i na warszawskim uniwersytecie SWPS.

Jeśli chcecie zarezerwować miejsce piszcie na moc.ffofles|nicram#moc.ffofles|nicram lub dzwońcie + 48 508 748 709, +39 347 923 7175.

Zapraszamy Was serdecznie,
Karolina Sikorska i Marcin Fabjański

1.jpg

Budynki Szkoły

2.jpg

Monte Autore (1855 m. n.p.m.) – miejsce naszych wypraw

3.jpg

Miasteczko Subiaco, największe w Parco Naturale dei Monti Simbruini

O autorze

small.jpg

Marcin Fabjański
zobacz inne publikacje autora

Dr Marcin Fabjański napisał doktorat z filozofii porównawczej i spędził ponad dwa lata na intensywnych odosobnieniach medytacyjnych w klasztorach i centrach medytacyjnych w Azji, USA i Europie. Jest autorem pierwszego polskiego poradnika filozofii praktycznej pt. „Stoicyzm uliczny”, innych książek, a także autorem nagradzanych powieści i scenariuszy oraz laureatem m.in. prestiżowego Grand Press i nagród American Press Association. Powtórzył pieszą wędrówkę śladami niemieckiego filozofa Johanna Gottlieba Fichte z Lipska do Königsbergu. Wykłada, pisze dla polskich magazynów. Jest twórcą Apenińskiej Szkoły Żywej Filozofii w Trevi Nel Lazio, niedaleko Rzymu (www.selfoff.com).


Artykuły o podobnej tematyce:

Sprawdź też TERMINOLOGIĘ


Poleć nas i podziel się tym artykułem z innymi: Facebook

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL: Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.

gnu.svg.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0

cc.png

Oryginał dostarczony przez autora

Autor: Marcin Fabjański

Image0001%20%281%29.png


Redakcja portalu tłumaczeń buddyjskich: http://SASANA.PL/